Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik az ösztöndíj feltételei?

Mik az ösztöndíj feltételei?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy az átlag, az egy főre jutó összeg, stb..

mikor kell leadni a lapot? meddig kapod a pénzt? mennyit kapsz?


Általánosba járok, nyolcadikos vagyok. (4.7 az átlagom)

14/L


2009. szept. 5. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

általánosban nem szokás ösztöndíjat osztogatni.

De ha nálatok van, akkor kérdezd meg az ofődet :)

2009. szept. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát szerintem elég rossz suli lehet, ha ilyen ésszel 4.7-et lehet elérni. Most te komolyan mit gondolsz? Ösztöndíj az adott intézménytől függ és általában egyetemeken osztogatják, ott is karonként eltérően...
2009. szept. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliban is volt ösztöndíj nálunk, de inkább a hátteret nézték.

És nem az árva fiú kapta, vagy, akit egyedül nevelt az apja szegényes körülmények között, hanem a roma osztálytárs... (akik akkor újították fel a házukat, és nem szűkölködtek pénzhiányban...)


Amúgy az iskoládban kéne kérdezősködni, mert ez tényleg nem lehet tudni.

2009. szept. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oké.

Bunkó válaszokat meg lehet tartani magatoknak:)


Egyébként van általánosban, úgy mellesleg..

Volt osztálytársam is kapott.. csak nem vagyunk olyan viszonyban, hogy vele (erről) beszélgessek..


Amúgy a többieknek köszönöm a kedves válaszokat:)

Puszika

2009. szept. 6. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen drága, csak azt nem tudod felfogni, hogy erre itt senki nem fog választ adni, csak az adott inézmény...
2009. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

-.-

köszi valahogy megértettem, arról nem tehetek hogy olyan fogyatékos vagy hogy te ezt nem látod.. Sajnálom..

:)

2009. szept. 7. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok nagyokos. Általános iskola 5. osztályától lehet igényelni ösztöndíjat. Mivel nem az intézmény adja, az önkormányzatnál kell érdeklődni. Általában 4.5 fölötti átlag kell, az egy főre jutó átlag kereset nem haladhatja meg a 40ezret, valamint csatolni kell a versenyeredményeket, és kell egy ajánlás is az ofődtől/igazgatódtól. Nálam még így volt.
2009. szept. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Oh de buta vagy te is, aztán még itt nagyokosozol. FOGD MÁR FEL, HOGY VAN EZER FÉLE ÖSZTÖNDÍJ LÉTEZIK, VAN TANULMÁNYI, VAN SZOCIÁLIS, EBBŐL IS VAN OLYAN AMIT AZ ISKOLA AD, VAN OLYAN AMIT AZ ÖNKORMÁNYZAT AD, NINCSEN ILYEN "ÁLTALÁNOS ÖSZTÖNDÍJ". És ilyen tudatlanul nagyokosozol.
2009. szept. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oks. Általánosban kerülettől/helységtől függ, hogy szociális alapon kapod-e az ösztöndíjat, viszont mindenképp meg kell lennie a 4.5-ös átlagnak. Az iskolákat nem veti fel a pénz, általában egyszeri szociális alapot kaphatsz tőlük - 10ezer forint alatt.

Az önkormányzat által utalt ösztöndíjat havi rendszerességgel kapod, ez az összeg évről évre emelkedik egyébként. Augusztus elejéig kell leadni a lapot, az összeg pedig havi 4-17ezer forint között mozog kb.

Pesterzsébeten pl. minden 4.5 fölötti átlagú tanuló - ha kérvényezi persze - kap havi 4-6ezer forintot. Az 5-6. kerületben szűkítik a kört, így esetleg nem kapja meg Gazdag Jancsika is az ösztöndíjat.

Kedves utolsó: mertem feltételezni, hogy mivel a kérdező odaírta az átlagát, nem az x. rokonának fogyatékossága után szeretne ösztöndíjat kapni. Mellesleg konkrétan az első válaszolóra céloztam a megjegyzésemmel.

2009. szept. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

az elsőnek..

képzeld felfogtamm -.-

úristen.. nem értem hogyha valaki csak bunkón tud írni akkor minek ír..

Úgy tudtam bármit kérdezhetek ezen az oldalon.. de úgy látom mégse.. bár letojom mert nem süllyedek le ilyen szintre.. attól hogy ezt nemtudom lehetek művelt és okos.. és nem okoskodok.. ugylátom azt most TE csináltad:)

Na de mindegy további szép napokat..:)


A másodiknak meg köszönöm:)))

2009. szept. 9. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!