Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia a kétszintű érettségire...

Kémia a kétszintű érettségire vagy Összefoglaló középiskolásoknak? Mesélnétek ezekről a villányi attila könyvekről?

Figyelt kérdés
Kémia melyik részét tárgyalják? Szerves/szervetlen? Tulajdonképpen vannak tankönyveim, de amolyan részletesebb kémiára szomjazom. Erdélyben élek, főként a szerves kémiát kérik számon itt, és a felvételi vizsgára (Mogye-gyógyszerész) is szerves kémiából kell készülni. Keresek részletesbb, magyarázó könyveket. Erről a kettőről hallottam, hogy jók, viszont az összefoglalós, az gondolom tényleg csak összefoglaló, bizonyos részleteket kihagy. Esetleg, ha tudtok más kiadói könyvet az is érdekelne. Köszönöm előre is.
2013. febr. 13. 20:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Villány Attila*, bocsánat a kisbetűkért.
2013. febr. 13. 20:28
 2/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem feladatgyűjteményre, hanem könyvre lenne szükségem.
2013. febr. 13. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg jó könyv ez a kettő. A "Kémia a kétszintű érettségire" részletesebb, a másikban viszont több ismeretanyag van. Érdemes szerintem mindkettőt beszerezni. Mindkettőben van általános, szervetlen és szerves kémia is.
2013. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő megvan. Az összefoglaló színtiszta elmélet, ami engem illet nem is szeretek belőle tanulni, mert monoton, képek sincsenek benne. A másikban feladatok is vannak, ami nem egy utolsó szempont, hiszen a kémiának egyik legfontosabb része, hogy begyakorold a megtanultakat. Mindegyik a magyar követelményrendszer szerint tárgyalja mind a három részt, mivel itt az érettségin mind3 hangsúlyt kap (bár szerintem, ha nálatok nagyrészt szerves kémia van, akkor azt biztos jobban is kell tudni, szóval arányaiban nem hiszem, hogy nálunk többet kérnének, ha érted mire gondolok).

Én személy szerint a Mozaik kiadó könyveit kedvelem talán a legjobban. Igaz, hogy neki külön van elméleti és feladatgyűjteményes könyve, ráadásul utóbbi annyira friss kiadás, hogy tele van hibával, de az elméletet mindenképpen tőle tudom megérteni. Képekkel van illusztrálva, tehát az ember szívesen is veszi a kezébe.

Jelen állapotomban most ezekből tanulok:

[link]

[link]

Ez a feladatgyűjtemény nem ugyanaz, mint amire Te gondolsz. Ebben csak feladatok vannak, a párja elméletet is tartalmaz.

Ami még nekem megvan egy szintén Villányi könyv, mégpedig az Ötösöm lesz kémiából. Ebben csak számolási feladatok vannak, de azokat nagyon jól begyakoroltatja. Nem tudom nálatok mennyire kell tudni számolásokat.

2013. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkettőtöknek, nagyon hasznosak voltak a válaszaitok. Nálunk is megkérik rendesen a számításokat. Érettségi 3/4-e abból áll, a felvételinek meg 1/3-a csak.
2013. febr. 16. 15:01
 6/6 anonim válasza:
Én a mozaikosból, és a Villányis könyvekből is tanulok, és irtó jól összeáll a kép általában, + a tanárunk használja a Villányis tanitási módszereket is, amiket együtt kisérleteztek ki, és igy nagyon hatásosan haladunk és daráljuk az anyagot..:)
2014. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!