Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy börtön?

Kollégium vagy börtön?

Figyelt kérdés

Hamarosan 20 éves vagyok és jövőre érettségizem a Bercsényi Miklós Szakiskolában.


Mivel egy vidéki iskolában már 4 évig tanultam szakmát, így itt 2 év alatt elvégezhetem az érettségit nappalin.


A kollégiumban ahol főiskolások, középiskolások egyaránt megtalálhatók, úgy bánnak velem mint kb. a dedóban.


Már fél 5-kor kötelező benn lenni,

9-kor villanyoltás, tilos a folyosón lenni, holott a korombeli főiskolások kinn nézik a tv-t.



Nem akarom elfogadni, hogy ugyan azok a szabájok vonatkoznak rám is, mint a 15 16 éves szobatársaimra.


Kérlek segítsetek ha tudtok, hogy merre találok itt Pesten olyan kollégiumot ahol koromnak megfelelően bánnak velem.

Hol tájékozódhatnék erre vonatkozó szabájokról.


2009. szept. 7. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez börtön:)

Én Szombathelyen vagyok kollegista, ott 22-re kell benn lenni és 22:30 villanyoltás.

2009. szept. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem fogsz össze néhány veled egykorúval, és mentek ki albérletbe?
2009. szept. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat mikor en voltam koleszos, volt ejszakai portas, akkor mentem be amikor akartam. Csak annyi volt a "bokkeno", hogy este 10 utan igazolni kellett magad (tehat haverokat nem lehetett mar bevinni). Igaz ez egyetemi kolesz volt (ELTE)
2009. szept. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, 14. kerület? Rózsikával és Csillával az élen?

Ha igen, én oda jártam 4 évet és BÖRTÖN! :DD

Én lány vagyok, és a zuhanyzókat is zárták, még mindig??? :DD

2009. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pfff...:@:( Eltaláltad!:D


Igen, még mindíg zárják a zuhanyzókat és még awc-re is utánad jönnek ha sokáig vagy.


Szerinted hová mehetnék ahol jobb a helyzet?

2009. szept. 8. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Áá, kész. :DD Kicsi a világ. :D

Utánunk is jöttek a slozira. :DD

Barátnőm a Fogarasi úti Tesckó környékén talált egy nagyon jó kollégiumot, nem tudom a nevét. :S

DE számíts rá, hogy balhé lesz belőle, ha menni akarsz, nála is balhéztak (inkább Rózsi), mert Bercsényis csak Bercsényi koleszban lehet...

Olcsóbb és jobb kolesz, ahol ő van. Megpróbálok utána érdeklődni és elküldöm neked e-mailre a koli nevét és címét.

2009. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, kérlek írd meg ha tudod!:)


jazz-for-me@freemail.hu

2009. szept. 9. 08:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Én húszévesen egy olyan kollégiumban laktam, ahol szintén voltak 15-16 évesek is. A szabályok az ő biztonságukat védte, és a mi szabadságunkat korlátozta. Tizenegyre vissza kellett érni, piát nem lehetett felvinni, állandóan csendben kellett lenni a folyosón (ezt mondjuk nem értem), napközben nem lehetett a koli szobában lenni (nekünk nem volt egész nap óránk), sőt a kedvenc, napközben nem lehettél pizsamában vagy az ágyban, mert bármikor jöhetnek felmérni a kollégiumi szobákat. Ez egy éven keresztül.
2011. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!