Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vs albérlet?

Kollégium vs albérlet?

Figyelt kérdés

előnyök, hátrányok, tapasztalatokat légyszi!

anyagi részről...nyilván koli az olcsóbb

konkrétan a pesti helyzet érdekelne a xiv. kerület környéke...


2011. okt. 12. 23:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, érdemes megpályázni a kolit, aztán ha nem jön be, még mindig kereshetsz albérletet.


A koliban jó társaság tud összejönni, jó az információáramlás (felsőbbévesek), lehet ismerkedni...ha nyitott típus vagy, tuti bejön.


Az albi drágább, de legalább van privát szférád. Én ezt preferálom. Az pl. nem zavar, hogy huszonpár emberrel osztozok a fürdőn, konyhán, de az igen, hogy a pici koliszobában az ágy területe az enyém, nincs mozgástér, nincs csend, nincs egy perc magány sem...mindig szöszöl valaki körülötted, vagy lapozgatja a jegyzeteit vagy pötyög a gépén...nem idegesítő dolgok, de mikor minden egyes nap ez megy...én fullasztónak éreztem, hogy ennyire össze vagyunk zárva.

2011. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hát olyan nagyon nem vagyok nyitott, nagyon barátkozós típus, persze szoktam bulizni, meg eljárni helyekre, de nem hiányzik az a nonstop buli és pörgés :S főleg nem az igyuk seggrészegre magunkat típusú bulik...
2011. okt. 12. 23:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én két zuglói koliban laktam eddig (ELTE-s mindkettő), egyikben sem voltak jellemzők a seggrészegre ivós bulik, sőt, bulik is csak havonta 1-2 alkalommal voltak. Persze alkohol volt, de nem volt jellemző, hogy sok ember sík részeg lett volna. Inkább a nagyobb kolikban lehet ez.
2011. okt. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
lehet hülye kérdés: eltés koliba mehetnék nem eltésként? :)
2011. okt. 12. 23:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én az albérletet preferálom, mert nem vagyok egy bármilyen lakótársat toleráló típus. Itt van magán szférád, te választhatod meg, hogy hol legyen, mekkora, mennyiért, kikkel, fűtés, berendezés stb. Egyetlen hátránya, hogy nem olcsó, amúgy szerintem nem maradsz ki semmiből, hiszen gondolom nem egyedül laknál, bulizni meg nem csak koliban lehet.
2011. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Koleszban általában minden a társaságtól függ és a szobatárstól. Én egyszer megszívtam a szobatárssal, agyamra ment. meg én is az övére :P után jött egy normális és szinte szimbiózisban éltünk.


Annyira szerintem nem jellemző az, hogy minden nap seggrészeg mindenki, van azért ott is egy bizonyos rend. Ha meg nem akarsz elmenni bulizni hát nem mész.


Az a kérdés, hogy mennyire vagy alkalmazkodó tipus, mert a koleszban az bizony kell.

2011. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
középsuli,okj-s képzés,vagy egyetem/főiskola? Az egyetemi koli oké,mert ott szabad vagy. Az okj-s szakmák meg a középsulik egy koliban vannak. Én is voltam kolis,de utáltam,és most albérletben vagyok a xiv.kerületben. Mi érdekel pontosan erről a témáról?
2011. okt. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
ELTE-koliba csak ELTE-sek mehetnek.
2011. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, én koliba SOHA!!! Én ennek az egésznek csak a negatív oldalát látom. Sok ember, mindig akkor zajonganak, amikor nem kéne, ha buli van, akkor a: bulizol, b: nem, de nem is alszol- még füldugóval sem!!!!


Kicsi szobák, folyosó végén a wc, komolyan csak egy fokkal jobb mint a börtön- ok ez túlás, azt nem próbáltam

2011. okt. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Koli előnyök:

- életre szóló barátságok

- felsőbbévesek tanácsai

- ott vagy az élet "közepében", semmiről nem maradsz le

- minden infó szinte első kézből jut el hozzád

- könnyű segítséget kérni


Koli hátrányok:

- zaj

- állandó nyüzsgés

- rossz szobatárs

- nincs magánszférád

- könnyen átjáróház lehet a szoba

- osztozni fürdőn/wc-n, akár egy egész folyosó


Albérlet előnyök:

- saját szférád van

- barátod/barátnőd simán nálad alhat

- gyakorlod az önálló életet, számla fizetés, stb

- nincsenek szabályok

- jobb esetben ismerősökkel laksz együtt, ami nagyon jó dolog


Albérlet hátrányok:

- lemaradsz néhány kolis dologról stb.


Ez amúgy függ az egyetemtől is. Nálunk pl. borzasztóan sok a pesti (pesti az egyetem), a vidékiek kb fele-fele arányban laknak koliban és albérletben. Így mivel sokan otthon laknak, nincs nagy jelentősége, hogy valaki kolis-e vagy sem, nem zajlik ott akkora élet, hogy aki nem kolis úgy érzi, hogy kimaradna vmiből.

2011. okt. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!