Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha újrafelvételizem ugyanarra...

Ha újrafelvételizem ugyanarra a szakra, de másik egyetemre, és sok tantárgyamat elfogadják, és úgy néz ki, hogy előbb végeznék, mint 3 év, akkor ezt megtehetem, vagy köteles vagyok az előírt 6 félévet letölteni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Megteheted, elvégezheted hamarabb is.
2013. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem nem kell kitölteni
2013. febr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De ahhoz először föl kell hogy egyenek
2013. febr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell 6 félévet ott tanulnod, ha kevesebb félév alatt is be tudod fejezni. De arra számíts, hogy az új felsőoktatási törvény szerint ha azonos szakra felvételizel vissza, akkor az ott elhasznált állmilag finanszírozott félveid száma levonódik: Például, ha egy 6 féléves képzésre jársz, akkor alapvetően 8 államilag finbanszírozott félévet használhatsz el. Ha az egyik egyetemen elhasználsz 4 félévet, majd egy másik egyetemre, ugyanarra a szakra feévételizel, akkor már csak 4 félévet finnaszíroz az állam. Tehát összesen 8-at. A maradék 4 félév mehet mesterre, vagy egy másik alapszakra.
2013. febr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!