Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan van ez az orvosi...

Hogyan van ez az orvosi képzésben?

Figyelt kérdés

Ugyebár 6 év az egyetem. Ez végig egységes, vagy már közben van valamilyen szakirány?

A rezidenskedés hány évig tart?

Utána hány év kell még a szakorvosi vizsgáig?

Mennyivel volt ez más régen, a rezidensképzés bevezetése előtt?

Esetleg, ha tudja valaki, akkor írja le, hogy más országban (pl. USA, Németország, Anglia...) mennyivel van ez másképp?


Oké, lehet eltérés a különböző szakirányok esetén, de mivel én nem akarok orvos lenni, csak egyszerűen kiváncsi vagyok, ezért le lehet írni több lehetőséget is, ha nem egyforma minden szakirány képzési ideje.

(Köszi)



2013. febr. 18. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A 6 év egységes, egyetemen nincs szakosodás. Annyit lehet tenni, hogy a kötelezően választható és szabadon választható tárgyak közül inkább azokat veszi fel az ember, amik a leendő szakterületét érintik.


A rezidensképzés a szakképzés első 26 hónapja.


Szaktól függ. A szakképzés (tehát rezidensképzéssel együtt) 3-6 év az elsőként megszerezhető szakképzések esetén. Ezután még lehet végezni ráépített szakképzést is (vagy másik szakvizsgát persze).


A többi kérdésre nem tudok válaszolni. Sem a régi, sem a külföldi rendszert nem ismerem.

2013. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor még várok további válaszadókat a többi kérdésemre.
2013. febr. 19. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!