Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fakt 12-edikben is kötelező?

A fakt 12-edikben is kötelező?

Figyelt kérdés
12-edikes tanuló vagyok, de 0-adikos is voltam tehát elvileg most vagyok 3-adikos. Két faktot kötelező volt választanunk év elején, és azt mondta az egyik faktos tanár hogy ha valakinek nem tetszik a fakt jövőre át lehet jelentkezni gy másikra. Én úgy tudtam hogy utolsó évünkben már nem lesz kötelező a fakt, minek is lenne? Készülnünk kell az érettséginkre ne rabolják az időnket, aki meg emeltezni akar az tanulja meg magától vagy ahogy akarja, de a többieket emiatt ne szívassák meg hogy egy fakt miatt amire 2-3 ember jár van naponta 2 lyukas óránk. Messze lakok a suliból és ez nagy szemétség hogy néhány ember miatt későn érjek haza. Persze normális esetben a faktoknak órák után kellene lenniük, de a sulinkban még ezt sem képesek megoldani. Szóval lehet olyat hogy kötelező legyen a fakt utolsó évben is? Mert én ilyenről még nem hallottam és ha kötelező lesz akkor marad a suli váltás (napi akár 1-2 óra kiesés is sok egy középsulis gyereknek)

2013. febr. 19. 10:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%

ez érdekes.. nálunk a fakt azt jelenti, hogy bizonyos tantárgyakból az utolsó két évben több órád van. ezt azért választod, hogy emelt érettségit tudj tenni. legalábbis nálunk ez így van. aki biosz-kémia faktra jár, az ezekből emeltezik is. aki töri faktra, az töriből emeltezik. stb. persze van olyan, hogy valaki úgy megy el faktra, hogy nem tesz emeltet, de azért érdekli a dolog, az nálunk nem hisztizik azon, hogy haza akar menni óra helyett... örül, hogy emelt óraszámban tanulhatja azt, ami érdekli... ráadásul nekünk tanórákként vannak a faktok, nem délután.

szóval furcsa ez a rendszer nálatok.

2013. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
72%
Nem hallottam még olyan iskoláról, ahol nincs 12.ben fakt.. A fakultációknak pont az a lényege, hogy érettségi előtt felkészítsen arra.. Pont 12.ben van értelme.. Maga az érettségi előtt pedig azért lesz az érettségi szünet, hogy akkor tanulhass magadtól, csinálj amit szeretnél, legyél otthon.. Attól, hogy te nem érzed úgy, hogy szükséged van rá és zavar, hogy sokáig kell iskolába lenned, más lehet,hogy tanul, ha ott van és neki hasznos..Nemsokára felnőtt leszel..Hidd el, akkor sem lesz több időd otthon lenni.. Az egyetemen biztos lesz nem egy tárgy amit muszáj lesz tanulnod hiába nem érdekel és akár délután 5-től is kezdődhet.. ha pedig nem tanulsz tovább a munkahelyeden is ott kell lenned estig.. Bírd ki, a 12. érettségi ezzel jár..Sokkal többet ártasz a tanulmányaidnak ha érettségi előtt sulit váltasz mint, hogy bejársz tanulni..:) Ha a lyukasok zavarnának mert szeretnél hazamenni otthon készülni, akkor miért nem tanulsz a lyukas órában.. Ugye, hogy nem is a tanulásról, hanem a lustaságról van szó..Fura, hogy valaki végzés előtt még mindig ennyire lázad a suliba járás ellen, meg iskolaváltásról beszél.. Azt hittem ezen legkésőbb 10.ben átesik az összes tini..
2013. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Mindent elmondtak előttünk. Nálunk 10. osztályban félévkor kellett választani, de nem volt kötelező! De ha már jelentkeztél, akkor kötelező volt járni, ugyan úgy igazolatlant kaptál, ha nem mentél be, ugyan úgy jegyeket kaptál, ugyan úgy dolgozatot is írtunk. Nálunk még váltani se lehetett, amit választottál az 11-12.-ben kötelező és pont. Ha nem tetszett így jártál, be kellett járni.

És a fakultáció nem korrepetálás, nem felzárkóztatás, hanem plusz óra, az emelt érettségire készít fel.

Amikor vállaltad a fakultációt, akkor azt is vállaltad, hogy nem délután 3-ra érsz haza.

És épphogy 12.-ben jó, ha kötelező. Könnyebb egy tanárral készülni, mint egyedül. Örülj neki, hogy egyáltalán járhatsz és van olyan ember aki a szádba rágja. Egyetemen nem lesz ilyenre lehetőséged.

"napi akár 1-2 óra kiesés is sok egy középsulis gyereknek"

Na, azért nem kell túlozni! :)

2013. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt kötelező a fakultáció! Az vett fel plusz órát, aki akarta, emelt szintűhöz szokták általában. Szerintem írjál kérvényt, mert nálatok ez úgy látom, elég kakául van megoldva. Mi az, hogy kötelező a plusz óra???!!! És beírják igazolatlannak, ha nem mész be???!!! FUUUUUU!!! Vezetnek róla naplót? Mindenki ír az emelt anyagból is dogát? Hogy van ez?? Írj kérvényt, messze is laksz, másra is kell tanulni, hagyjanak békén már akkor. Ilyen nincs, hogy Téged nem kérdeznek meg, hogy akarod-e. Nem erőltethetnek rád plusz órát. Igazából nekünk is volt plusz két óra ránk erőltetve 11-12.-ben, de már eltörölték, mert rájöttek, hogy 8-9. órában már meg vagyunk halva. Az alattunk lévő évfolyamnak már csak 11.-ben volt, 12.-ben már nem. De azt hittem, hogy ez csak nálunk volt ilyen sajátosság. Látom, akkor nem. :/
2013. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
4.vagyok, szóval azt a 8-9. órát, aki nem jár faktra, olyanjuk már 11-12.-ben nincs, legalább ők megúszták:), mert az már csak felesleges agyzsibbasztás volt:S:S :@
2013. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
61%

Előző: nem értem ezt a nagy felháborodást. Abszolút jogos, ha kötelezővé teszik, HA felveszed a fakultációt. Mert ugyebár nem kötelező felvenni. De ha így döntöttél, akkor vállalni kell a plusz órát.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ez a diákok érdekeit szolgálja.

Egyetemen is ha felveszel több szabadon választható tantárgyat, akkor vállalod, hogy több órád lesz, többet kell tanulni vizsgaidőszakban, több vizsgád lesz.

2013. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Még nem olvastam végig, hát erről beszélek, nem én vettem fel!! Ott csak hozzácsaptak plusz két órát kötelező jelleggel a ...... FUUUUUU privátban kifejtem:) Nem rád haragszom:):)
2013. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Pont az hogy kötelező volt felvenni faktokat!!

Ha nem vettem volna fel 2 faktot akkor beosztanak máshová, nálunk ez így megy. Itt nem a lustaságról van szó, hanem arról hogy olyan faktokat amiket szívesen felvettem volna nem is indítottak, tehát azoknak nem a fakttal van a gond, hanem azzal hogy rám vannak erőltetve olyan tantárgyak, amik egyáltalán nem érdekelnek.

Kérvényt írtam, néhány hét múlva megkaptam a választ hogy a fakt kötelező, átmenni is csak úgy lehet egy másik faktra hogy a mostaniból osztályozót írok.

2013. febr. 19. 13:10
 9/38 anonim ***** válasza:
Jó hosszú lett:S:) Elküldöm Neked is kérdező, amit az egyik másik válaszolónak írtam, csak hátha érdekel.
2013. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Hát, ok.. Értem mivel van bajod csak azt nem miért.. Nekünk ez még teljesen természetes volt.. Kötelező volt, hát kötelező volt felvettük, ahogy minden évben előttünk és utánunk is a diákok, ahogy minden más suliban.. Ezek szerint ez ma már nem így megy.. Az én érdekemet szolgálta, hogy jól érettségizzek és az, hogy nem fér bele egy gimis idejébe te is érzed, hogy nem igaz..
2013. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!