Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME műszaki menedzser alapszak...

BME műszaki menedzser alapszakra érdemes menni? Mennyire nehéz, és milyen tárgyak vannak? 18/L

Figyelt kérdés
hol lehet ilyen végzettséggel elhelyezkedni? Mennyire kell műszaki beállítottságúnak lenni? és kommunikációs képesség mennyire kell ehhez?
2013. febr. 20. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Ismerősöm van aki ennek tanul, és én is erre a szakra jelentkezem csak a győri Széchenyire. Kell a műszaki beállítottság valamilyen szinten, meg a kommunikációs képességed is jó ha jó :)Elég sok cégnél azért el lehet helyezkedni, mert elég átfogó ismerettel rendelkezik az ilyen szakot végzett ember. Olvass utána a felvin is.

A tantárgyak nagyjából szerintem minden suliban ugyanazok: műszaki ábrázolás, mérnöki anyagismeret, mikroökonómia, mérnöki fizika, műszaki kémia, környezetvédelem, matek, infó, mechanika-statika stb. Ha esetleg érdekel nekem pl félévre lebontva megvannak a tantárgyak igaz a Széchenyi tantervből.

2013. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, ez egy multidiszciplináris szak, mindenből tanít egy kicsit, az összes létező műszaki és társadalomtudományból az alapokat. Én is kacérkodtam vele, ezért kikértem a Dékáni Hivatalból egy tantárgylistát. Lehet, hogy azóta már a neten is megvan.
2013. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

itt a tanterv

[link]


az egész szak azért van h adjon egy kis műszaki rálátást a dolgokra. mindenbe beleszagolsz egy kicsit. valamilyen szinten muszáj a műszaki beállítottság, mert ha a diplomával akarsz elhelyezkedni, akkor nagy valószínűséggel műszaki közegben fogsz dolgozni.

2013. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!