Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek folytassam az...

Szerintetek folytassam az egyetemet vagy inkább hagyjam abba? (SZE-MTK Műszaki menedzser, távoktatás) Érdemes-e még több időt, energiát és pénzt áldozni rá?

Figyelt kérdés
Tavaly úgy döntöttem h jelentkezek egyetemre, amikor a felsőfokú szakmám már félig a zsebemben volt. Gondoltam munka mellett is menni fog ez nekem, így távoktatásos lettem, és közben munkát kerestem magamnak. Eddig voltam gyárban operátor, és egy kis büfében pultos. Előbbivel egészen ki is voltam békülve, ahhoz képest. Viszont onnan leépítettek. Utóbbinál elgondolkoztam h talán bénácska vagyok 1 kicsit, viszont azt reméltem, h ez csak a pultozásra korlátozódik. De azért nem adtam föl, tovább kerestem valami normális melót magamnak. Jelenleg olyan munkám van, amiről eddig csak álmodozni mertem. Igazi szellemi munka, sok kihívás, stb. Pár hát elteltével egyre több pofont kaptam. Nem úgy sikerültek a dolgok ahogy terveztem, és a kollegák reakcióját látva egyre csökkent az önbizalmam. Egyre többet görcsöltem, egyre többet hibáztam. Már 3 hónapja ott vagyok, és úgy érzem megrekedtem 1 szinten, ahonnan nem tudok tovább fejlődni. Sokszor szó szerint görcsbe rándult gyomorral megyek be a munkahelyre, hogy vajon mivel fogok ismét beégni, mit szúrok el megint. Egy csődtömegnek érzem magam, aki teljesen haszontalan a cég számára. Ugyanakkor nem akarom elhinni hogy ennyire buta lennék. Sőt, biztos is, hogy nem vagyok az, csak egy kicsit esetlen, ügyetlen. Több türelemre és magyarázatra lenne szükségem. Rettenetes rossz a kollegák reakcióit látni, hallani. Így tényleg egyre rosszabb leszek, de az biztos hogy egyre jobban elmegy a kedvem az egésztől. És félek, hogy bármelyik másik munkahelyen ez lenne. Lehet h okos vagyok, de béna. Ezzel az erővel sohasem fogom tudni hasznosítani a diplomámat. Legyen az akármilyen jó diploma is. A tanulmányaim viszont sok pénzbe kerülnek. 165 ezer per félév, plusz utiköltség. Bár nagyon szerettem volna a szüleim megkímélni a költségektől, a segítségükre szorultam amikor az első féléves tandíjat be kellett fizetni. Bele sem merek gondolni h eddig mennyit áldoztam a sulira, viszont nem tudom melyik a jobb döntés: abbahagyni most (a félév végén), vagy ha már elkezdtem akkor fejezzem is be. Sose lehet tudni, talán még hasznát veszem egyszer. Eddig 2 félévet csináltam meg, és pár tárggyal (kredittel) le vagyok maradva, de talán még be tudom hozni. Csak egy kis önbizalom kéne h van értelme az egésznek. De az most nagyon nincsen.
2009. okt. 19. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Elolvastam az egész kérdésedet. Ne hagy abba az egyetemet!!! Ha már eddig eljutottál, akkor fejezzed is be, mert különben mit ér az eddig belfektetett energia??? Ugye nem sokat. Már nem olyan hosszú idő, szerintem kibírod. Azzal meg ne törődj olyan nagyon h a kollégáknak milyen a reakciójuk. Senki nem tökéletes, még a cégnél vagy, tehát nincs gond. Szorítok neked hogy sikerüljenek ezek a dolgok, sikeres legyél. :D És mondtam, az egyetemet fejezd be, ha megvan hozzá az eszed h végigcsináld akkor rajta! És te mondtad h megvan. Sok sikert
2009. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én emiatt nem hagynám abba.Egyébként sem árt a mai világban,ha az ember több lábon áll.Egyáltalán nem biztos,h a köv.munkahelyeden ilyen légkör fogad.Nem szabad,h ennyire a kedved szegje ez,és nem szabad,h elszálljon az önbizalmad.Csak bátran,talpraesetten-ez legyen előtted.Sok sikert:)
2009. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha abbahagyod, kidobott pénzt és energiát hagysz magad után. Folytasd! Ha a munkahelyeden több magyarázatra szorulsz, és segítségre, nyugodtan kérdezz és kérj, ha utána "Bénázás" nélkül meg tudod csinálni a dolgokat. Egyáltalán nem hiszem hogy buta lennél. Hajrá!
2010. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!