Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapszakon (pl magyar) ha nem...

Alapszakon (pl magyar) ha nem akarok tanár lenni akkor is kötelező egy második szak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 22:51
 1/8 anonim válasza:
Tudomásom szerint, aki tanár akar lenni annak kell minort választani a főszak mellé. Ha nem akarsz felesleges. Egyébként mi szeretnél lenni csak a magyar szakkal?
2013. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érzem a pejoratív hozzáállást a magyar szakhoz. :D Igazából csak példaként hoztam fel, történelem szakra szeretnék járni és egy ismerősöm elbizonytalanított ezzel a minorral, de megnyugodtam. Nem akarok tanár lenni.
2013. febr. 20. 23:13
 3/8 anonim ***** válasza:

most már osztatlan a tanár képzés, nincs "minorozás"

ha magyarra mész, akkor nem is választhatsz második szakot

mármint persze úgy igen, mint a magyarra is, de egyébként nem lehet minor szakot semmiféleképp (most már 2013tól)

2013. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! tehát ha választok egy szakot, akkor csak azt tanulhatom, ha nem oszatlanra megyek, jól értem?
2013. febr. 20. 23:36
 5/8 anonim ***** válasza:

ha osztatlanra mész akkor csak tanár lehetsz (legalábbis azt a végzettséget kapod)

ha magyarra mész, akkor magyar és kész

2013. febr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

osztatlanon pedig már úgy vannak meghirdetve a képzések hogy pl

angol-magyar tanár

biosz-magyar tanár

fizika-matek tanár

angol-biosz tanár

stb stb stb

tehát, hogy már most el kell dönteni, hogy mi az a kettő tantárgy, amit tanítani akarsz majd

2013. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell valamit csinálnod. Én ELTE magyaros vagyok. Ez úgy működik, hogy 3 rétege van a tanulásnak, és ugyanannyi kreditet kell teljesítened. Vannak az alapszakos tárgyak, a minor meg a 10 kredites tanári tárgy.


Ha tanár akarsz lenni: alapszakos tárgyak + minor (csak azok, amelyek tanári minorok, tehát taníthatsz velük, tehát pl. vallástudomány, egyiptológia vagy esztétika nem) + 10 kreditnyi meghatározott tanári tárgy, amik a PPK-n vannak (át kell oda járni). Ezek ilyen gyermeklélektan, fejlődéspszichológia, tanári módszertani dolgok.


Ha NEM akarsz tanár lenni: alapszakos tárgyak + 10 kreditnyi SZABADON VÁLASZTOTT tárgy, tehát nem kell azokat a tanári tárgyakat megcsinálnod (de ha érdekel, akár megteheted), de a lényeg, hogy neked is kell 10 kredit, bárhonnan a btk-ról. Lehet az akár japán is, vagy bármi, ami érdekel, lehet magyaros is, ami alapvetően nem kötelező. + kell minor/szakirány. Felvehetsz bármilyen minort. Ha nem érdekel második tárgy egyáltalán, csak a magyarban szeretnél elmélyülni, akkor pedig szakirányt, ami ugyanannyi kreditet ér, mint egy minor szak. Ez azt jelenti, hogy például irodalomtudományt, nyelvészeti szakirányt, ilyesmit veszel fel, tehát magyarban mélyedsz el jobban.


Emiatt vannak bonyolult dolgok is, pl. te felvehetsz töri minort, de egy töri szakot csak töri szakirányt vehet fel. Ő viszont felveheti a te szakodat minornak.


Remélem, érthetően mondtam.

2014. jan. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, igazul van, tényleg osztatlan tanárképzés van, de ha nem akarsz tanár lenni, akkor szerintem ugyanez a szakirányozás maradt.
2014. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!