Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha akarok menni főiskolára,...

Ha akarok menni főiskolára, kötelező egy tárgyból emelt szintű érettségit csinálnom?

Figyelt kérdés
2008-ban kezdtem a középiskolát, most megyek negyedikbe. Másodikban választottam emelt szintű tárgyként az angolt, de negyedikre valószínűleg megszűnik a csoport, mert többen is feladták. Érettségi után egyből be szeretnék iratkozni a főiskolára, de nem tudom, hogy rám is vonatkozik-e ez az "emelt szintes" törvény.
2011. júl. 15. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
2013-tól van a kötelező emelt mindenhol, most meg jövőre tudtommal csak néhány helyen kötelező (orvosin talán, de nem tudom biztosra). Szóval téged még nem érint.:)
2011. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hála Istennek. köszi :)
2011. júl. 15. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező? Miért hála istennek? milyen szakra szeretnél menni?

a középszintű érettségi piszok könnyű, én kötelezővé tenném az emelt érettségit annak, aki akar menni egyetemre! Nagyon felhígultak az egyetemek. Durva hogy már egy gyenge 3-as középszintűvel be lehet jutni!

2011. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem egyetemre akarok menni, hanem a Nyíregyházi főiskolára "mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök" szakra. Az angolt választottam emeltnek, jó vagyok benne. Nem is bánom, hogy nem kell olyan sokat tanulni, mert javarészt olyasmit tanulunk, aminek semmi hasznát nem vesszük az életben.
2011. júl. 15. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!