Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen eredményt érhetek el,...

Milyen eredményt érhetek el, ha ősszel teszem le a középszintű magyar érettségit?

Figyelt kérdés

Most 12.-es vagyok (13.-ban fogok végezni), és jövőre év végén szeretnék emelt szinten érettségizni magyarból, viszont a középszintűt is meg szeretném csinálni. Mivel egyszerre a kettő nem megy, az őszi érettségi lenne a kézenfekvő megoldás.


Mennyi eséllyel tudok legalább 80%-os eredményt elérni? Azt mondták nekem, hogy a 12.-es anyagot nagyon nehéz lenne egy nyár alatt megtanulni.


Valakinek van tapasztalata őszi irodalom érettségivel kapcsolatban?


Előre is köszönöm a válaszokat! (:


L/18


2013. febr. 21. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
tekintve, hogy nem csak egy nyarad van, hanem ahhoz még majdnem egy fél éved, ha most elkezded tanulni, simán végezhetsz vele. egyébként nem tudom mi értelme lenne középen is megcsinálnod, ha emeltezni akarsz.
2013. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nem sikerül olyan jól az emelt, a középszintet szeretném, ha beszámítanák a felvételi pontokba. Bár reménykedem, olyan szörnyű nem lesz az emelt!
2013. febr. 21. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják engedni
2013. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az osztályfőnökömet. Engedik, de nem ajánlják.
2013. febr. 21. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Valójában én se javaslom a végzős anyag összetétele miatt. De ha abból indulok ki, hogy a középszintű magyar érettségit egy csökkent értelmi képességű egyed is meg tudja írni min. 80 %-ra akkor meg de. Viszont arra számolj, hogy az emelt abszolút nem olyan, mint a középszintű.
2013. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!