Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Édesanyám 8 általános...

Az Édesanyám 8 általános végzettséggel rendelkezik Édesapám szakmunkás végzettségű. Ebben az esetben nekem jár a pluszpont a felsőoktatásba való jelentkezéskor? Így én hátrányos helyzetűnek számíthatok?

Figyelt kérdés
Felsőoktatás , Jelentkezés, Pluszpontok

#pluszpont #Felsőoktatás ?jelentkezés
2013. febr. 22. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Középsuliba hátrányhelyzetűnek tekintetek rád a tanárok? Volt emiatt valami kedvezményed?
2013. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Középiskolába semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem ért. Azonban mivel én úgy hallottam, hogy adhatnak pluszpontokat ilyen jogcímen ezért gondoltam rá.
2013. febr. 22. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Először is olvasd el a felvi.hu-n hogy miért járnak többletpontok. De azért mert szüleid nem érettségiztek neked nem lesz több pontod.
2013. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A Középiskolába semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem ért." Akkor miért adnának plusz pontot ha már ott se volt semmi.


Akkor kapnál ha pl:. tanulási nehézségeid lennének. /pl:. diszlexia/ Vagy árva lennél. /de ez nem tuti/

2013. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hátrányos helyzetű hallgató (jelentkező): az a beiratkozás időpontjában huszonötödik életévét be nem töltött hallgató (jelentkező), akit középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, vagy állami gondozott volt, továbbá


halmozottan hátrányos helyzetű hallgató (jelentkező): az a hátrányos helyzetű hallgató (jelentkező), akinek a tankötelessé válásának időpontjában törvényes felügyeletét ellátó szülője, - a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben szabályozott eljárásban tett önkéntes szülői nyilatkozat szerint - legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezett, valamint az, akit tartós nevelésbe vettek.


Ha nem kaptál középiskolában gyermekvédelmi tám. akk nem jár pluszpont.

2013. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!