Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE Földtudományi MSc, ELTE...

SZTE Földtudományi MSc, ELTE Geofizika MSc vagy ELTE Geológia MSc? (ha jól tudom az utóbbinál nincs szakmai gyakorlat)

Figyelt kérdés

Ti mit ajánlanátok? Melyik jobb képzés? Melyik hasznosítható jobban külföldön? Melyik intézményben van több gyakorlat? Melyik intézmény van jobban felszerelve?

(Jelenleg SZTE-re járok Földtudományi BSc-re.)



2013. febr. 23. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jó vagy fizikából, akkor mindenképp a geofizikát ajánlom, mert azzal a jó állás szinte biztos, és több országban a hiányszakmák közé sorolják. Geológusból ellenben nagyon sok van. Az SZTE-et nem ismerem, de az tény, hogy az ELTE felszereltsége finoman szólva nem tökéletes, sőt most már konkrétan nem tudnak zh-kat nyomtatni bizonyos tanszékeken. De ez csak az anyagi rész, a tanárok attól még nagyon jól képzettek és jól tanítanak.
2013. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a felszerelés alatt nem az volt a lényeg, hogy tudnak-e nyomtatni zh-kat. Egyébként ém eddig 90%-ban még mindig nyomtatott zh-t kaptam eddig. Tény, hogy elvontak 7 milliárdot, így most kicsit megszorítások vannak. De a felszerelés ennek ellenére elég korrekt, hiszen rengeteg anyagvizsgálati műszerünk van, kisezer féle mikroszkóp, SEM, TEM, mikroszonda stb. Persze ezek csak akkor érdekesek, ha geológiára akarsz menni.
2013. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sajnos azt kell mondanom, hogy itthon egyik szakmával sem nagyon lehet elhelyezkedni. Évente pár embert szippant fel az ipar. Tudom, éppen végzés előtt álló geofizikus vagyok, és munkát találni itthon egyszerűen lehetetlen, főleg hogy az utóbbi években megnőtt az érdeklődés a szakterület iránt. Idén kb. 20 ember fog államvizsgázni, csak Geofizika MSc-n az ELTÉ-n, és ki tudja, hogy Miskolcról még hány geofizikus mérnök végez, plusz a geológusok...nem egyszerű, az biztos. Nálunk is beharangozta mindenki, h fantasztikus a szakma (valóban az), és h könnyű elhelyezkedni (ez már nem fedi annyira a valóságot). A külföldi munkavállalással az a baj, hogy rengeteg hely van, de nem pályakezdőknek. Több helyre is küldtem önéletrajzot, nagy részétől még választ sem kaptam, a többiek pedig írtak, hogy nincs tapasztalatom. És itt nem csak a nagy cégekről van szó, mint Exxon, vagy Shell pl... hanem kisebb, pl alig ismert Norvég cégekről is...

Akármelyiket is választod, csodálatos szakmád lesz, de nem könnyű vele állást keresni.

2013. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!