Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTKn lehetséges-e, hogy...

ELTE-BTKn lehetséges-e, hogy csak előadásokat vegyek fel?

Figyelt kérdés
A tanegységlistában benne van,hogy melyek a kötelező kurzusok,de a félévnél csak az van,hogy ajánlott félév. Tehát akkor én bármelyik félévben felvehetem a gyakorlatokat és az előadásokat(az olyanokat,amikhez nem kell előfeltétel)? ebben a félévben elég csak előadásokat felvennem? vagy kötelező hozzájuk gyakot is felvenni?
2012. jan. 17. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem veszel fel gyakorlatokat, akkor nagyon kevés kredited lesz, ami rossz átlagot fog eredményezni, és átkerülsz költségtérítésesre. Amúgy az előadásokra bárki bejárhat, csak akkor vedd fel őket, ha vizsgázni is akarsz belőlük.
2012. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket én is tudom,de szeptembertől sulit akarok váltani,szóval a kreditek nem igazán érdekelnek (h miért nem megyek akkor passzívra,ez egy hosszú és bonyolult történet,de nem igazán megoldható). Ezért kérdezem,h elég lenne-e ha csak előadásokat vennék fel és gyakorlatokat nem? h lehetne-e ezt így?
2012. jan. 17. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha vannak olyan tárgyaid, amiknek nincs előfeltétele, és csak előadásból áll, nem tartozik hozzá gyakorlat, akkor igen, ezeket fölveheted, de ezt csak te tudod, hogy mennyi ilyen van, és hogy elég-e ahhoz, amit szeretnél.
2012. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
vagyis akkor ha nem akarok gyakot felvenni,akkor elég azt az előadást,amihez nem tartozik gyak? olyan előadást nem vehetek fel,amihez gyak is tartozik(mármint,h csak gyakkal együtt vehetem fel)? szóval akkor a lényeg,h nem kell gyakot felvennem ha nem akarok.jól értem? :P
2012. jan. 17. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálatok hogy néz ki az ETR (asszem ELTE-n az van), nálunk a gyak és az előadás együtt jelenik meg tárgyfelvételkor, és ha az egyiket nem veszem fel, akkor a másikat sem engedi. Szóval szerintem csak olyat tudsz fölvenni, amihez nincs gyak.
2012. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ETR,de itt külön kell felvenni mindent.
2012. jan. 17. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!