Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 9. osztály vagy annál idősebbe...

9. osztály vagy annál idősebbek! Milyen volt az általánosból átkerülni középiskolába? Tényleg sokkal keményebb a középsuli az általánosnál, ahogy az összes tanárom mondja?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os, és természetesen egyfolytába csak erről van szó a suliban. Nem tartok egyébként a középsulitól és jó tanuló vagyok most. De tudni szeretném, a tanárok csak fegyelmezésképpen mondogatják-e ezt vagy tényleg így van-e. Szóval úgy általában véve milyen középiskolássá válni?

2013. febr. 25. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első év mindenhol nehéz középiskolába és majd egyetemen is. Sokkal jobban szerettem a középiskolámat mint az általánost. Szóval félni nincs okod, ha nem vagy lusta.
2013. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ha érdekelne valakit, a szegedi Ságvári Gimnáziumban szeretnék tovább tanulni matek vagy fizika szakon. (Nyugi nem kommunista az iskola :D )
2013. febr. 25. 19:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Azt gondoltam hogy nehéz, de annyira amennyire a tanárok mondják mindig?
2013. febr. 25. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:
A fiam 7.évfolyamot már gimnáziumba kezdte. Bizony nagyon le volt maradva. Sokkal több szorgalmi, házi feladat volt mint általános iskolában és nem beszélve arról, hogy a követelmények is magasabbak voltak. A gimnázium 9.osztályában is volt egy kis hanyatlás, mert a tananyag is nehezebb lett.
2013. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tudhatjuk, hogy mennyire nehéznek állítják be a ti tanáraitok. Személyszerint nem tartottam nehezebbnek. Nem is nehéz. Tanulni kell az tény. Középsuliban alapozod meg a kezdetleges jövőd.

Én 12.-es vagyok és mi az érettségivel vagyunk így. Mindenki ijeszteget minket, de ha tanulsz nem lesz gondod. Csak stresszelni próbálnak. Úgy ahogy titeket is valamilyen szinten. Utálatos egy dolog, hadd stresszeljem én magam inkább lelkiismeretesen. Fontos a tanároknak, hogy a kezeik közül jó diákok kerüljenek ki, mert mi lesz a hírnévvel... Nyugi minden rendben lesz. Én középsuliban tapasztaltam meg a kudarc fogalmát. Általánosban 1, 2 tanulóként végeztem, most meg benne vagyok az utolsó 10ben. Be kellett ismernem, hogy bizony nem megy minden téma/tárgy tökéletesen, rájöttem mi érdekel és azt viszem tovább. Nyugi, minden okés lesz, lesz nehezebb része is, de vígasztaljon, bíztasson, erősítsen az a tudat, hogy az egyetem (gondolom majd szeretnél menni, ha mateket vagy fizikát fogsz tanulni- amúgyis itt vannak a jófejű egyének) nehezebb lesz, és nem szabad rinyálni:D Sok sikert!

2013. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem személyszerint semmi gondot nem okozott, se a beilleszkedés, se a tanulás, nem éreztem nehezebbnek, pedig elég jó suliba jöttem, és nem voltam soha kitűnő :D

ez igazából csak a te mostani és jövőbeli sulidtól függ, hogy mekkora lesz a különbség :D

2013. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
szia!:) én is ezt hallottam egyfolytában az általános suliba "milyen nehéz lesz a gimi stb.stb.." ehhez képest nem az. ami nehéz, hogy egy csomó mindent nem tanítanak meg nekünk általános iskolába, ami nagyon fontos lehet a későbbi tanulmányaink során.
2013. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!