Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e olyat, hogy a tanárok...

Lehet-e olyat, hogy a tanárok új "szabályt" hoznak be az iskolába? Olyat, ami különbözik a házirendben írtaktól

Figyelt kérdés
Valamelyik napon írtuk be az ellenőrzőnkbe, hogy nem szabad telefont vinni az iskolába, de viszont, ha jól tudom, a házirend azt írja, hogy szabad, csak kikapcsolva kell lennie. Egyik ismerősöm mégis vitt, és szünetben elvették tőle. Ugyan nem volt kikapcsolva, de a tanár ezt nem tudhatta, mert amikor odaadta neki, akkor kikapcsolta. És elvileg csak év végén kapja vissza. Ilyet mennyire lehet?

2013. febr. 26. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem értek hozzá. De a ,,csak év végén kapja vissza'' nagyon rosszul hangzik. Lehet, hogy ebbe bele lehet kötni, hiszen értelme nem sok van (a szülőnek is visszaadhatnák a telefont). A házirend biztosan nem írhat felül bizonyos alapdolgokat (szóval lehet egy házirend szabálytalan is), de ehhez nem értek, hogy ez az eset is tartozik-e (én úgy érzem, de nem értek hozzá). Valamelyik jogi fórumban tudod megkérdezni (itt, vagy a Jogi Fórumon),.
2013. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt egyelőre ennyit találtam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


szóval az az év égéig tartó elvevés, az rosszul hangzik, gyanús, hogy az mér nem jogos az iskola részéről.

2013. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
gyanús, hogy az mÁr nem jogos az iskola részéről.
2013. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2014. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!