Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás! A felvételi...

Továbbtanulás! A felvételi tájékoztatóban ezt írják:"ha az érettségi pontot a legalább 45%-os emelt szintű érettségi eredményéből számítják" Ez azt jelenti, hogyha legalább 45%ot elérek az emelt szintű érettségin akkor megvan a +50 pontom?

Figyelt kérdés

A másik meg az, hogy az emelt szintű érettségi ha jól tudom középfokú nyelvvizsgára váltható. Akkor ez azt jelenti, hogy ha mondjuk az BCE GTK gazdálkodás és menedzsment angol nyelven szakára szeretnék jelentkezni (ehhez középfokú nyelvvizsga szükséges) akkor jelentkezhetek ide nyugodtan mert ugyan nyelvvizsgám még nincs, de az érettségit majd úgyis nyelvvizsgára tudom váltani?


Kicsit hosszú lett főleg a második kérdés, de remélem azért értitek mire vagyok kíváncsi :))



2013. febr. 26. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor tudod "beváltani" középfokú nyelvvizsgára, ha elérsz 60%-ot. Csak e fölött adják meg.
2013. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem 80at is elérek... :)
2013. febr. 26. 20:57
 3/7 A kérdező kommentje:
de akkor biztos be tudom?
2013. febr. 26. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, biztosan. Legalábbis eddig be lehetett. Mivel írja a tájékoztató, akkor ezek szerint nincs változás.

Én úgy tudom, hogy Gazdálkodás és menedzsment szakon nem elég a sima középfokú nyelvvizsga. Vagy középfokú szakmai, vagy felsófokú sima nyelvvizsga kell a diploma megszerzéséhez.

Bár lehet, hogy egyetemenként eltérő, de azért nézz utána.

2013. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem a diploma megszerzéséhez kell hanem a felvételhez is mert angolul akarom tanulni
2013. febr. 27. 16:42
 6/7 A kérdező kommentje:
pontosabban a diploma megszerzéséhez is kell természetesen, de nekem most a felvételihez is...
2013. febr. 27. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Az érettségi már nem "váltható" nyelvvizsgára elég régóta.
2013. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!