Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tegyem élvezetesebbé a...

Hogy tegyem élvezetesebbé a tanulást?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok és okosnak tartom magam csak nincs szorgalmam azok a tantárgyak amikre nem kell tanulni mint a matek,magyar mennek, meg azok a tantárgyak amik érdekelnek de például töriből,biológiából nagyon szarul állok. Nem azt mondom hogy nem érdekel a történelem vagy a biológia mert amik érdekelnek azoknak utána szoktam nézni csak a tanár olyan unalmasan magyarázza az anyagot!SegÍtsetek!!!
2013. febr. 27. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet:D Járj el tanárhoz, ha szükséged van arra, hogy a törit valaki magyarázza. Vagy kérd meg a tesód/barátnőd/stb, hátha azzal is jobban megmarad, ha együtt tanultok.

Esetleg sokaknak - bár nekem nem - bejön az, ha szövegkiemelővel kihúzza a könyvbe, vagy esetleg színes tollal írja a vázlatot, így szebb lesz a füzet, és hamarabb eszedbe jut, hogy elővedd.

2013. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tanulás közbe esetleg hallgass zenét és mindenképp írj vázlatot, mert az írás közben is megmarad valamennyi.Amúgy nekünk is szar a biosztanárunk és az a módszer, hogyha írok vázlatot annak a képe megmarad és akkor menni fog a doli. A törinél meg egyet tudok ajánlani: vagy rajzolj a füzetbe a szöveg mellé és így rögzül vagy olvass utána hátha van valami izgi sztori a háttérbe.
2013. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!