Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ki lehet bírni...

Szerintetek ki lehet bírni napi 16-18 óra tanulást 1 hónapon keresztül? Csinált már valaki ilyet? Mennyi az a legnagyobb időintervallum, amit egy nap képes vagy tanulással kitölteni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Többnyire napi 10-15 órát szoktam tanulni 12 éve.


PS: Igaz, hogy teljesen meg is kattantam bele.

2013. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Még ha úgy tűnik, hogy tanulással töltöd, nem hatékony az ilyen tanulás. Az agyad okosabb nálad. Ráadásul 100%, hogy súlyos alváshiányt jelent, hiszen még 16 óra tanulás mellett is legfeljebb 6 órád jut alvásra, hiszen egyéb teendőid is vannak.
2013. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megkattantál?! :(


Ügyes vagy és szívósan igyekvő, bárcsak én is ilyen lennék... Mi motivál, hogy tartod magadban a lelket?

2013. jan. 6. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:
ez már nem hatékony tanulás. a tanulás is olyan mint az edzés: ott is az izmoknak kell hagyni regenerációs időt, amíg pihennek (ezért nem szabad minden héten minden nap kondizni). a tanulás után is kell lenni olyan időnek, amikor pihensz. (nem alszol!). amikor kikapcsolódsz. másrészről elég könnyen el tudod veszíteni a motivációd is, hiszen tudod hogy másnap is ugyan azt kell tanulni, utána is és utána is. szval kell egy kis "jutalom". mondjuk, heti 1 nap amikor alig tanulsz. és azt a napot fogod várni.
2013. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De közben menne a halk zene. (Komolyzenét szoktam hallgatni, azt olvastam, az segít fenntartani a koncentrációt...)
2013. jan. 6. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Na most ez az edz;s hasonlat kapora jön, mert ifjú koromban 5. legjobb eredményem volt 100 síkon. Persze, hogy a sok hajtás miatt. Noha annak is hosszabb távon rossz vége lett. Kilazultak az inak a térdemben, szóval abba kellett hagynom. De most még ne sajnáljatok, mert utánna szerencsére át tudtam menni küzdősportba. Viszont ha nem futok előtte, akkor a küzdősportból se lett volna semmi. A megzakkanás meg szerintem simán utóhatás. Olyan mint a légypapír a zúgó szélben.
2013. jan. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Uh ez nekem is sok...


Bár 11. osztályos koromban volt 7 vagy 9 órám a suliban, utána itthon 5 órát tanultam. De szerintem ez ennyi, ráadásul mást is csináltam, itthon se tudok egyhuzamban tanulni, én sajnos fél órát se.

Mondjuk 11.-ben edződött az agyam ettől a tanulásmennyiségtől.

2013. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De közben menne a halk zene. (Komolyzenét szoktam hallgatni, azt olvastam, az segít fenntartani a koncentrációt...)"


ha szerinted tudsz koncentrálni napi 16-18 órát, akkor mi a kérdés?????? ki kell próbálni oszt kész. ennek ellenére sztem akkor sem fogsz tudni így lehúzni 1 hetet se.

2013. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet ennyit koncentrálni egy nap, hol vannak a fél óra puenők, kajaszünetek még belőle?? Aztán 4-6 óra alvással 1 hét után olyna leszel, mint akit agyonvertek, nem fog a koffein se segíteni és szar lesz az egész. Honnan szedsz ekkora hülyeségeket??
2013. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki lehet bírni simán.

Én napi három óra alvással is teljesen jól elvagyok már több éve, egy hónap pedig semmennyi idő.

A többi válaszoló csak hisztizni jár ide.

2020. jún. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!