Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 éves OKJ Autószerelő vizsgán...

2 éves OKJ Autószerelő vizsgán mik vannak pontosan? Mik a követelmények? Hogyan zajlik egy vizsga? Nehéz-e megszerezni a szakmát?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 15:55
 1/3 anonim válasza:
100%

Két hete kaptam kézhez a bizonyítványom, frissen végzett autószerelő vagyok így könnyen el tudom mondani :D Megszerezni rohadtul de nem nehéz, amúgy mindenhol segítek, amúgy ha eljutsz a vizsgáig azon is átmész. nekem majdnem 30 vizsgatevékenységem volt (írásbelik, interaktív, gyakorlatik, szóbelik összesen). Vizsgázni nem fogsz annyi tárgyból amennyit tanulsz mert a Gépjárműjavítás, Villamosságtan, Javítás-Szervíz és a Diagnosztika tantárgyak egybe vannak Gépjárműjavítás I. néven.

a vizsgamodulok felépítése:

Gépjármű karbantartás I.: 3 gyakorlati, 1 írásbeli

Gépjárműjavítás I.:2 gyakorlati, 1 írásbeli, 1 szóbeli

Környezetvédelmi felülvizsgálat feladatai: 2 Gyak, 1 Írásbeli

Közúti Járműszerelő közös feladatok I.:1 szóbeli, 1 Írásbeli, 1 gyakorlati

Autókarbantartás, Ápolás: 1 Interaktív, 1 gyakorlati

Autóbontás: 1 szóbeli, 1 gyakorlati

Autómosás: 1 szób. 1gyak

Általános vállalkozási feladatok: 1 ír. 1 szób.

Járműjavítás, tisztítás I.: 1 ír, 3 Gyak.


a szóbelik között benne van a munkavédelem is (Közúti járm.szerelő közös feladatok) írásbelik között van ami tömény magolás utáni dolgokat kér, valami rajzolás, de van amihez inkább jobban jönnek a szakmai tapasztalatok.


A vizsga több napra le van bontva, van egy vizsgáztató tanár és az elnök aki 100% hogy vágja a témát! Elmondják hogy mit kell csinálni és kihívnak a járműhöz amin gyakoroltatok vizsgák előtt, még akkor is ha külsős helyen voltál gyakorlaton. jobb esetben még egyszer meg is mutatják mit kell csinálni. Van gyakorlati ami csoportosan megy. pl.: műszaki átvizsgálás. az egész osztály ott forog a kocsi körül átnézitek és simán meg lehet osztani egymás közt az észrevételeket hogy mi jó-mi rossz.

Nah nem írok többet, bocs a regényért! Ha ezt a szakmát választod jó döntés, ha vizsgázol jövőre, sok szerencsét kívánok! (a tételeim még megvannak kidolgozva.- azaz a legtöbb :D )

2013. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Norbi-5 válasza:
Szia nekem is nem sokára lesz a vizsgám, esetleg a tételeket el tudnád küldeni?
2016. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 niceszisz válasza:
Szia el tudnád küldeni a tételeket? niceszisz@gmail.com ra köszönöm. Autószerelő tanfolyamra jelentkeznek és lesz vmi elővizsga feltétel.
2016. dec. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!