Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsészettudomány - magyar...

Bratilla kérdése:

Bölcsészettudomány - magyar alapszak: irodalomtudomány és színháztörténet. Ezekről mi a véleményetek? Ha ilyen képzést választok, el tudok majd helyezkedni valahol, vagy lesz munkám?

Figyelt kérdés
Szóval a bölcsészképzés magyar alapszakán belül tetszik két szakirány, az irodalomtudomány, a másik meg a színháztörténet. Szerintetek ezeknek van még valamiyen jövője? Esetleg van olyan, aki éppen ezt tanulja, vagy már végzett? Köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 2. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Károliról van szó? Szerintem ha ez érdekel téged, menj oda, én is szemezek vele. Ha tehetséges vagy, mindenképp van benne jövőd.
2013. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy melyik egyetemen van még színháztörténet?

Te amúgy elég műveltnek tartod ezekhez a szakokhoz magad, vagy majd egyetemen tervezed, hogy behozod a lemaradásokat?

Csak azért kérdezem, mert nekem van egy olyan félelmem, hogy mivel az eddigi kötelezők közül életemben kábé kettőt olvastam el, ki leszek nézve, amiért műveletlen vagyok. :D

2013. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én most vagyok 10.-es, szóval picit még odébb van ez, de már elkezdtem rajta gondolkodni, mert lassan döntenünk kell, hogy milyen tantárgyakat veszünk fel emelt szintre. :)

Hát, úgy általánosságban műveltebbnek látom magam, mint az osztálytársaimat, legalábbis ilyen szempontból, hogy nekem fontos, hogy helyesen beszéljek, szeretem az irodalmat, a színházat, meg a kultúrát. :) Meg humán szakon vagyok, már a gimiben is. Én sem minden kötelezőt olvastam el, de igazából csak időhiány miatt, és majd tervezem, hogy az elmaradottakat bepótolom. :) Mert amúgy imádok olvasni.

Hát, én még a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvastam, hogy megfelelő érdeklődés mellett indítanak ilyet. :) Jó lenne, mert nekem az van a legközelebb. :)

2013. márc. 2. 12:50
 4/6 A kérdező kommentje:
És amúgy hogy értetted, hogy ha tehetséges vagyok, mindenképpen van benne jövőm? :) Tudsz valamit erről, hogy mennyire könnyű ezzel elhelyezkedni a kulturális életben, vagy máshol?
2013. márc. 2. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Hát, egyetemre nem csak tanulni járunk, hanem kapcsolatokat építeni is, ezt majd tartsd észben. Ott ismersz majd meg olyan embereket, akiket a későbbiekben protekciónak, kedvező ismeretségnek nevezhetsz. Nem tudom, hogy milyen könnyű, de úgy értettem, hogy mindenképp van benne jövőd, ha tehetséges vagy, hogy ha kitartó vagy, szorgalmas és pozitív a hozzáállásod, el fogod érni, amit akarsz. Hallottál Te már olyan élettörténetet, ami nem lett happy end, holott a ,,főhős" mindent elkövetett, hogy elérje a céljait? Megvalósítani a karrierista álmokat sosem lehetetlen - ha az álmod azonban a saját szárnyakkal való repülés, már kevésbé van esélyed a sikeres végkimenetelre.

Én gyerekkorom óta író szeretnék lenni, más hivatást el sem tudnék képzelni magamnak. Most én is bölcsész karra jelentkeztem, és biztos vagyok benne, hogy egyszer elérem, amit akarok, hisz már régóta írok, kiforrottnak tartom a stílusom és kaptam kiadóktól pozitív visszajelzéseket. Magyarországon ugyan egyre kevesebb az igény a jó művekre, de én világviszonylatban gondolkodom. Te sem azzal foglalkozz, hogy lesz-e munkád vagy sem - lesz munkád. Azzal törődj elsősorban, hogy azt tanuld, ami érdekel, mert ami nem érdekel, azt nem fogod soha szeretni, és nem is fogod szeretni a munkád. Mindig van lehetőség az előrejutásra, csak talán nem olyan gyorsan, mint például sikeres üzletemberként.

2013. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom, mi a helyzet a Budapesten kívüli egyetemeken, de itt az ELTE-n például rengeteg a bölcsész minor - azaz a főszak mellé választható mellékszak. Mivel én is írni szeretnék, ugyanakkor utáltam a nyelvtan, nyelvszakot jelöltem be főszaknak, ami mellé választhatok Magyar/Irodalomtudomány/Kreatív írás és sok egyéb minort, amihez van a későbbiekben Mesterszak képzés. Szóval lesz egy jó kis nyelvtudásom, amellett meg foglalkozhatok a művelődéssel is. Bár még nagyon át kell gondoljam, mert az is foglalkoztat, hogy a minorom is egy nyelv lesz, mert azt a nyelvet csak iszonyat pénzekért lehet megtanulni, ha az egyetemen nem kezdek bele. A szívem viszont az írás felé húz, bár tudom, hogy írás minor nélkül is elleszek, csak hát... Gondolom, érted.
2013. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!