Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika vagy biológia, melyiket...

Fizika vagy biológia, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni melyik tudomány felé húz a szívem. Mert igazából mind2 szeretem, de nem tudom melyik legyen az 1. helyen. Mind2 megjelöltem. Matek, kémia is megy, de ezzel 2-vel akarok elhelyezkedni valahol. Melyikkel lehet elboldogulni az életben?

2013. márc. 2. 12:01
 1/8 anonim válasza:
100%
Mindegyik természettudománnyal viszonylag jól ele lehet helyezkedni, talán a fizikával jobban, de szerintem ez alapján nem dönts, mert ha van is, akkor minimális a különbség.
2013. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
fizikára kevsen mennek úgy tudom, lehet azzal több esélyed van, meg az nem olyan szivatós, mint a biosz. Pl. nálnuk több mint 260 embert vesznek fel évente és jó ha 5-6 elvégzi ebből. Ott szivatnak, ahol tudnak és sajnos nem mindig csak a tudás alapján megy. Viszont szerintem a biológia sokkal szebb tudomány, mert sokrétegű, szinte minden tudományból van benne egy kicsi
2013. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen a bioszba nekem is ez tetszik. Mindkettőnek meg van a szépsége.
2013. márc. 2. 15:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Bioszon, hogy szívatnak, illetve miért megy annyi ember erre szakra?
2013. márc. 2. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért jelentkezik annyi embert azt nem tudom, szerintem azt hiszik, hogy vmi könnyű szak, meg hogy azt tanulják majd ott, mint a gimiben. Meg nem utolsó sorban alacsony ugye 260 embert felveszenek (hogy miért, az egy baromi jó kérdés) és ezért a ponthatár is baromi kevés, mikor én mentem 2 éve 280 vmennyi volt, tavaly asszem sokkal kevesebb.


Úgy szivatják, hogy nem tudás alapján osztályoznak, a tanterv is úgy épül fel, hogy egy kis hiba és csúszol 1 évet (van olyan tárgy 2. félévben, amire a következőbe 6 másik tantrágy épül, ha az az egy nem sikerül, nem tudsz utána felvenni jóformán semmit). Volt olyan tantárgy, ami ilyen kis tötlelék tárgy amúgy, de azért kötelező, na ott a tanár szerintem el sem olvasta a vizsgákat, csak találomra ráírt egy jegyet. Én hibátlanul leírtam mindent és örültem a 2-esnek, de vki nem volt ilyen szerencsés, mert ugyanerre 1-es kapott és most 3/3-as lesz ebből a tárgyból.

Vmint sok felesleges dolog van, amit meg kell tanulni (bár ez minden szakon van gondolom), pl. fasciklulus, 200 növényt besorolni (rend, alosztályág, alosztály, osztály , altörzság, altörzs, törzs, ország, nemzetség stb) latinul és magyarul is, és ezt 1 perc alatt visszamondani. Ugyanez az állatokkal is, és ezek mellett ugyanúgy ZH-zás is van csak hogy ne legyen időd megtanulni ezeket.

2013. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biológiai vonalon mennék tovább, de én mindig is természetb*zi voltam. A fizikát is szeretem, de itt valójában neked kell döntened. Ez kicsit olyan, mmintha a mi vállunkra raknád a döntés felelősségét, hogy aztán legyen kit okolni.
2013. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

1. mindkettő nagyon szép tudomány

2. aki szerint a fizika könnyebb, az szimplán nem tudja, mi az a fizika, vagy csak beböfögött valamit - menj fel az Elte vagy BME honlapjára nézelődni...

3. fizikával jobban el tudsz helyezkedni, és ha igazán jó vagy belőle, sokat is kereshetsz (de akkor tényleg legyél penge)

2013. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha választhatnék akkor biológia és orvosnak mennék.
2013. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!