Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia vagy emelt...

Emelt biológia vagy emelt magyar érettségit választanátok inkább?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, melyiket lenne érdemesebb választani, melyik az egyszerűbb..

a válaszokat előre is köszönöm (:


2011. aug. 30. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Milyen szakhoz? Amúgy a biosz objektívebb sokkal. A magyart úgy pontozza le a tanár, ahogy akarja. Viszont azért a biosz nem egy sétagalopp. Nem elég a tárgyi tudás, kell hozzá logika is:)
2011. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ milyen szakon szeretnél tovább tanulni..


Szerintem a magyar azért jobb, mert több főiskolán egyetemen is figyelembe veszik ezt a tárgyat.


Biosz sem rossz, ha olyan irányba akarsz menni. Én emelt magyaroztam és eü főiskolára mentem, sőt bioszból még érettésgim se volt, mert föcis voltam :)

2011. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A magyar elég szubjektív tárgy, ezért elég nehéz belőle az emelt, mert nem a saját tanárodnál vizsgázol. De a biosz se egyszerű, úgyhogy azt válaszd amelyik jobban megy/kell a szakodhoz. Pszichológiára készülsz vagy hova?
2011. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mindkettő kell :D bioszból már van egy 82% - os középszintem, a magyaromat sajnos elrontottam csak 4 es lett :( duplázni szeretnék és a plusz pont miatt valamelyik tárgyból emeltet is szeretnék tenni. Nekem is a magyart ajánlották, ugyanabból a megfontolásból, amit az előbb az egyik kommentelő már írt,több egyetemi szakhoz is jó. Én is Eü szakon szeretnék tovább menni. (: csak kicsit félek a magyar szubjektívitásától, a bioszban pedig a biokémiától :S
2011. aug. 30. 17:53
 5/9 A kérdező kommentje:
MPANNI, vagy gyógypedagógia, vagy gyógytorna (: mindenképp másokon segíteni (:
2011. aug. 30. 17:56
 6/9 anonim válasza:
Én emelt biológiát fogom csinálni.
2011. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es volt a közép magyarod-->ne menj emeltre:)

eü szakra akarsz tovább menni-->menj bioszra, mert több haszna van

Én abszolút az emelt biosz mellett vagyok:D

2011. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Második vagyok..Én is eü-re mentem és emelt magyaroztam... nem hinném, hogy sokkal nehezebb, mint a biosz.

Szerintem a biosz és a magyar is hasznos.

Abból tedd le emeltem, amiből úgy gondolod jobban megy. Amúgy a plussz pont így is úgy is jár, ha megvan az a bizonyos % (bár gondolom 4-es 5-ös-re sikerül úgy is)

2011. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
biosz!!!!!!!!!
2011. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!