Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismeri valaki a TÁMOP rendszert?

Ismeri valaki a TÁMOP rendszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Regisztráltam pár hete egy oldalon, ahol TÁMOP program keretében lehet 90 000 Ft értékben pl. nyelvet tanulni. Eddig sima a történet. Ott bonyolódik a helyzet, hogy közben álláskeresőként egy olyan induló programban is részt veszek, ami szintén TÁMOP keretein belül működik és bizonyos pozíciókra lehet pályázni, tehát munkához juthatok (ma írtam alá a szerződést).


Amíg a nyelvnél nyomon lehet követni, hogy pl. németre 60 ezret fizetek be és egy hónapig járok az órákra - elvileg marad 30 ezrem egy következő tanfolyamra..., addig az álláskereső dolognál csupán három alkalom, napi hat órában 'munkaerő-piac tréning' kimeríti az én egész támogatásomat?? Józan paraszti ésszel sem kerül ez 90 000 Ft-ban, de még a töredékében sem. Önéletrajz írás, motivációs levél készítése, munkaerő-piaci tréning, tehát olyan agyon ismételt dolgok, amikkel találkoztam középsuliban és fősuliban is. Ráadásul az a vicces, hogy erre az egészre önéletrajz beküldésével lehetett jelentkezni. Olyan felesleges dolgokkal bombáztak minket, amikkel egy átlag ember az iskolában már foglalkozott. Túl vagyok 2 állásinterjún, most tart a 3 napos tréning, de elég szkeptikus vagyok és lehet, hogy elúszott a nyelvi tanfolyamos lehetőségem is... vagy mégsem?!


A kérdésem az lenne, hogy külön TÁMOP van 90 000 Ft-ról, amit tanfolyamra lehet felhasználni (idegen nyelv, számítógépes tanf., stb.), meg külön olyan, ami álláslehetőséggel kecsegtet, vagy ez egy egyszeri támogatás, függetlenül attól, hogy miben veszek részt?! A két dolgot, ha ráteszem egy mérlegre, akkor azért nincs meg az egyensúly... rosszul látom?!



2013. márc. 4. 18:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!