Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » STEWARDESS szeretnék lenni....

STEWARDESS szeretnék lenni. Most járok gimnáziumba, utána elvégeznék egy főiskolát a nyelvek miatt, aztán a tanfolyam. Szerintetek érdemes stewardessnek menni? 18/L (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy 1000 emberből 1-nek ha sikerül. Tényleg ilyen nehéz lenne?

Nyelvekkel nem lenne gond, érettségiznék németből, angolból. Mivel szlovákiai vagyok, a szlovák nyelv is szerintem előny lehet (+érettségi:) és persze az anyanyelvem a magyar. Jó tanuló vagyok, bár nem tudom, hogy ez őket mennyire érdekli.

Ahogy olvastam minden követelménynek megfelelnék.

De mire elvégzem a főiskolát, 24 leszek + a tanfolyam (ha jól tudom, 6 hónap). Nem fogok addigra "kiöregedni"? :)


Ha valaki esetleg elolvassa és segítségemre siet, azt nagyon megköszönném!! :)



2013. márc. 8. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is jelentkeztem egyszer (még 2002-ben), azóta sokat változhatott a helyzet...


Szóval én 23 éves voltam, zeneművészetit végeztem, három nyelven beszéltem (angol, német, spanyol). 5 körös volt a felvételi. Mindegyik körbe bekerültem és brillíroztam. Még az utolsónál is. Mégsem vettek fel. Az ok az volt, hogy túlképzett vagyok és a bérfeszültség miatt nem vállalnak. Többet kerestem volna az egyetemi végzettséggel és a három nyelvvel, mint a többiek, akik csak középfokú végzettségűek voltak és max 2 nyelvet beszéltek.

Persze ma már sokkal több a diplomás, ez szerintem már nem lenne hátrány, ahogy a 3 vagy több nyelv is általánosabb.


Amúgy nagyon izgalmasak voltak a felvételi feladatok. Volt benne minden szimulációtól kezdve, pszichológiai és IQ, EQ teszteken át mindenféle bújócska.

2013. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van stewardess ismerosom, es o mondta, hogy a kb. 950 felvetelizobol, olyan 10-et, 15-t vesznek fel. Raadasul egyre ritkabbak ezek a felvetelik. Egyebkent multkor volt a Hazon Kivulben, hogy a Malev stewardesseinek 50%-a meg nem kapott uj allast. Hat gondolhatod... En a helyedben elkezdenek B tervet nezni, attol meg a felvetelit persze megprobalhatod tobbszor is, csak ne erre alapozz.
2013. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Főiskolát a nyelvek miatt"

Itt mire gondolsz? Mert ha pl. anglisztikára vagy bármilyen nyelvi szakra, azt felejtsd el. Ott nem érdemes nyelvet tanulni, azért az egyszerű oknál fogva, mert ott nem azt tanítják. Ott elvárás, hogy mindenki az adott nyelvet beszélje, s a nyelvi órákon kívül az adott ország irodalmát, történelmét, kultúráját oktatják.

Pesten a Számalk középiskolában oktatnak ilyet, nem kell hozzá semmilyen főiskola, egyetem, érettségi meg nyelvvizsga a maximum, amit kérhetnek.

2013. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem erre alapoztam volna. Csak egy gondolat volt a fősuli után, mert egyenlőre még fogalmam sincs, hogy mi lesz belőlem. Annyit tudok, hogy nyelvekkel kapcs. munkát szeretnék és a legnagyobb szenvedélyem az utazás. Ezt a kettőt kéne valahogy összeegyeztetni...

Kicsit már eltértem a kérdéstől :)) De köszi szépen a segítségeteket!

2013. márc. 8. 14:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, itt olyanra gondoltam, hogy pl. elmegyek Nyitrára (Konstantin Filozófus Egyetem) és ott tanulnék: magyar-szlovák fordító- és tolmácsképzés. Ez szerintem más nyelveken is van, annak még utána kell olvasnom. Vagy arra gondoltam, hogy tanárképző - angol és német. Persze eszemben sincs tanárnak menni, ezért kicsit hülye ötlet, viszont tudnám a nyelveket.
2013. márc. 8. 14:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Fordító és tolmácsképzés az MA, szóval azt megelőzi egy Ba, ami általában nyelvi szak, szóval ugyanott van.

Én amondó vagyok, hogyha ezt szeretnéd, akkor inkább feküdj rá a nyelvekre, nyelvizsgázz le mindből és úgy menj stewardess-nek.

2013. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!