Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ideiglenes diákigazolvány...

Ideiglenes diákigazolvány igénylése?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy ideiglenes diákigazolványt szeretnék igényelni, mivel jelenleg továbbtanulok. Az előző két évben nem volt tanulói/hallgatói jogviszonyom, így tavalyról "visszamaradt" érvényes diákom nincs. Az intézményben ahol tanulok, azt mondták, hogy mivel az állandó diákigazolvány kiérkezésének a határideje nem járt le, és mert még nem volt korábban, általuk kiállított diákom (mivel még csak most kezdtem náluk), nem adhatnak ki nekem ideiglenest igazolványt.

A baj az, hogy az állandó igazolvány kiérkezése még nagyon messze van, és nekem egyáltalán nem mindegy, hogy több mint kétszer annyit kell-e fizetnem az utazásért meg egyebekért, és diákmunkát is szeretnék vállalni, de diákigazolvány nélkül nem fog menni (ha jól tudom).

Igaz az amit mondtak? Tényleg nem adhatnak ki nekem ideigleneset?

Van valamilyen módja, hogy megszerezzem az ideiglenes igazolványt, hogy ne kelljen hatalmas összegeket fizetnem utazásra meg hasonlókra?

Előre is köszönöm a választ.


2009. szept. 13. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Melyik suli ez? Menj vissza és verd az asztalt, mert jár neked az ideiglenes diákigazolvány. Én is 1 év kihagyás után tanultam tovább, így nekem sem érvényes már a gimis diákom, az állandó meg még nem készült el, rögtön megkaptam az ideiglenest a helyszínen. Annyi kellett csak hozzá, hogy folyamatban legyen az állandó diákigazolvány igénylése.


Ez az ELTE amúgy.

2009. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
masodik kommentelö: hol igenyelted a diakigazolvanyt, okmanyirodaban vagy az egyetemen? es mennyi idö alatt allitottak ki?
2010. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az iskola hallgatói irodájában, ahol a jogviszonyigazolást, ilyesmiket intézik, az eltén Questura a neve. Az ideiglenes 700 Ft volt, vinnem kellett egy fényképet, és máris megvolt. Csak az állandóra kellett várnom 2 hónapot.
2010. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!