Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem távolodott el...

Szerintetek nem távolodott el az általános/középiskolás oktatás nagyon attól, amit az életben tényleg kellene használnunk?

Figyelt kérdés

Gondolok a következőkre:

Felnőtt fejjel most nagyon értékelni tudnám, ha pl. többet tudnék arról, hogy hogyan gyakoroljam az állampolgári jogaimat (és ismerjem is ezeket), hogy tudjam, mit tegyek a kormánnyal kapcsolatban. Mert bevallom hülye vagyok hozzá. De középiskolában, amikor állampolgári ismeretekre került a sor, töri érettségire gyakoroltunk. Műszaki iskolába jártam egyébként.

De van sok más dolog is, amit nagyon hasznos lenne iskolában tanulni, de vagy csak az életből tudja meg szégyen árán, hogy eddig nem tudta, vagy örökre sötét marad az ember. Amik még eszembe jutottak ilyen téren: etikett/modor, alapvető gazdasági ismeretek (ugyanis egy háztartást is kell vezetni), a bankok használata. Nyilván ezek részben olyan dolgok, amelyeket az ember otthon is tanul, de szerintem nem lenne rossz iskolában is tanulni, ha esetleg ezek otthon nem adatnának meg. Egyszer olvastam a NAT-ot (nemzeti alaptantervet), és olyan dolgok álltak benne, hogy az alapján szívesen vissza mentem volna iskolába, de sajnos nem nagyon tanultuk azokat. Papíron szépen nézett viszont ki.



2013. márc. 11. 15:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20:14 vagyok ismét. Tudod, mi lenne még jó? KRESZ-óra. Legalább egy évig legalább heti egy órában. Gyalogolni mindenki szokott, sőt, sokan kerékpároznak is, de nekik nem kötelező semmilyen tanfolyam, pedig nem ártana...
2013. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsók, pontosan ilyenekre gondoltam. Miért ne? Igen, minden tárgynak lehet értelme, de mivel nem személyre szabott oktatás van (tehát a gyerek egy ponton tudja, hogy végül mi akar lenni, és ehhez vannak szabva az órái), ezért a folyamatosan fejlődő és változó életbeli igények kielégítése kellene, hogy legyen szerintem a cél. De ha már középiskola előtt valami sejtése kellene, hogy legyen arról, hogy mi érdekli, mi szeretne lenni, akkor már általánosban hatékonyan ösztönözni kellene az ilyen gondolkodást. Valami volt, de hogy hatékony nem volt nálam az is tuti. Mára már tudnám, hogy mit akarnék tanulni, és az nem az, amit akkor választottam. Persze utólagosan is lehet, de sok az elvesztegetett idő. Ezenkívül valahogy nem lenne rossz, ha szeretetet alakítanának ki a tanulással kapcsolatban, a tudással kapcsolatban, ami önmagában megoldana szerintem, ha más nem, magaviseleti, illetve motivációs problémákat.
2013. márc. 12. 11:47
 13/15 anonim ***** válasza:
az a gond hogy nem vezetnek rá a gondolkodásra és a problémák megoldására de inkább a gondolkodást hangsúlyoznám mint hiányt, és sok a f*szfej ember de ez nem tudom minek a következménye
2013. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szóval én gondolkodás órát kérnék
2013. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ha az ember gondolkodik, akkor magát a gondolkodás folyamatát rá lehet vetíteni ezekre a problémákra is és tádádádádááá megoldva
2013. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!