Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bejárós egyetemisták! Könnyen...

Bejárós egyetemisták! Könnyen tudtatok nem koleszosként barátkozni/ismerkedni? Tényleg sok buliról lemaradtok így?

Figyelt kérdés
Mondjuk a bulirésze nem is annyira foglalkoztat, heti egyszer-kétszer tuti tudnék ismerősöknél aludni ha arról van szó, csak nem akarok magányos lenni:) családi okokból nem költözöm még el otthonról.

2013. márc. 12. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskola óta bejárok, buli sajnos sok marad ki (bár amúgy sem vagyok az a minden héten a discoban lógó). Barátkozni ugyanúgy lehet, mint a koleszosoknak, nekem is van szám, kisugárzásom és hatalmas vigyorom meg végképp, vonzom az embereket :D viszont nálam nehezen megoldható egy buli, ismerősöknél nem szeretek aludni, mert nekem az esti rutinomnak meg kell lennie, a fél házat meg csak nem cipelem el barinőhöz... szóval nagyon ritkán fér bele 1-1 buli, csak a taxi 3000, és akkor még nem ittam semmit, pedig azt nem hagynám ki ;)

Egyébként sokkal nagyobb problémákat okoz az, mikor úgy vannak óráim, hogy van 2 óra szünetem 2 között, az pont nem elég, hogy hazajöhessek, de 2 órát elb@szni a suliban nem olyan könnyű... szerencsére idén fel tudtam venni úgy az óráim, hogy egy nap van, mikor ilyen nagy lyuk van 2 óra között, de akkor épp belefér egy hazajövés, ebéd, arcmosás majd vissza be. Ez a része szerintem sokkalta zavaróbb, mint egy buli (amit Te ezek szerint meg is tudsz oldani), vagy a barátkozás, ami nem attól függ, hogy koleszos vagy e vagy sem.


Arról nem is beszélve, hogy télen nem ritka az, hogy be se jutok a városba, mert egyszerűen kimaradnak a buszaim. Ez talán a legbosszantóbb része. Szerencsére ilyenkor vagy apum tesz egy kitérőt mikor megy be munkahelyére, vagy lenyúlom az egyik kocsit, de ez a ritkábbik.

2013. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bejárós vagyok. De gyakorlatokon, előadásokon úgyis az évfolyammal/csoporttal vagyok, esetleg évfolyam, kari, egyetemi bulikra is együtt megyünk, közös kocsmázások, rengeteg program.
2013. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor megoldható:) második, hogy oldod meg olyankor a hazamenetelt? megvárod az utolsó buszt, vagy valakinél alszol?
2013. márc. 12. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok dologból kimaradsz ha bejárós vagy. sok spontán buli van egy kollégiumban, sok olyan amit utólag nagyokat nevettek a volt koleszos társakkal. De sok kellemetlenség is van benne. Ezeket meg megúszod. Nyugodtabban tudsz tanulni amikor kell, nincs olyan hogy zavarnak akkor is amikor nem szeretnéd. Szóval van előny és van hátrány is bőven. Nézd a jó oldalát mindig mindennek. Minden cuccod elérhető folyamatosan, nem kell előre gondolkoznod hogy miket vigyél magaddal. Nem kell nehéz táskákat cipelned vasárnap este a vonattól. Ha elfogy a pénzed nincs akkora gáz. Nem kell ellátnod magad vizsgaidőszakban sem, amikor késében vagy a tanulással, márpedig kollégistaként ezek a az idődet elveszik akkor is ha éppen ezerrel kell tanulnod. Én mindkettőt kipróbáltam (régen). Ráérsz majd akkor önállóan lakni vagy másokkal együtt ha dolgozol. (nyilván amíg nincs párod) Igaz az más életviszony lesz egy picit amikor dolgozó fiatal lakótársaid vannak (esetleg), de sok a hasonlóság a kolis életmódhoz képest.
2013. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a távolságtól is függ. Én naponta 50 km-t utazom, kb. 3 óra (1-szer át kell szállnom, vidéken élek). Én így mindenből kimaradok szinte. A gond az első útszakaszon van. A falum és a város között, ritkán vannak buszok, ezért nem ritka, hogy 2-3 órát is várnom kell a következő járatra, arról nem is beszélve, hogy 22:30-tól nincsenek járatok.

A város és Budapest között minden órában 2-szer is mennek vonatok, szóval azzal nem lenne gond.

Havonta kb. 1-szer tudok menni bulizni, ezért elég sok mindenből kimaradok, ill. maga az utazás is havonta 15 ezer Ft-ba kerül. Sajnos kollégiumba nem vettek fel mivel mind 2 szülőm dolgozik és csak 1 testvérem van. Albérlet pedig túl drága. Diákmunkát próbáltam, de hát nocomment .....

2013. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem.. mondjuk a mindennap hajnalig ivós-bulizós életforma nem is nekem való. bőven elég nekem a heti 1:) az pedig talán megoldható. köszönöm a válaszokat! amúgy nekem is 50 kilométer a táv, az 1-1 óra oda vissza... de megvan az oka, miért nem megyek koliba/albérletbe.
2013. márc. 12. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is bejárós vagyok, bár egy félévre anno beköltöztem koliba. Eszméletlenül kényelmes életem volt, élveztem, hogy elég fél 8-kor kelnem és másokkal ellentétben és baromira élveztem az önállóságot is. Kb a második hét után rájöttem, hogy egyszerűbb ott mosni, mint mindent hazahordani (nálunk fizetni sem kellett érte), így 3 hét után ott tartottam, hogy gyakorlatilag 100%-ban beköltöztem és haza már csak látogatóba jártam két bugyival és zoknival. :D


Ellenben ha egy koleszban buli van, akkor buli van, amire nem elég ha becsukod az ajtót, pláne ha a szobatársak is tolják a matek füzetedre a feles poharakat, miközben te a másnapi zh-ra próbálsz felkészülni. :) Életem legrészegebb időszaka volt csaj létemre az a félév, ez tény.


Viszont, ami nagyon nagyon jó a koleszban, hogy bármikor átléphetsz a szomszédba segítséget kérni, gyorsabban terjed az infó, amiből olykor a bejárósok kimaradnak.


A társasággal nincs gond, lehet ismerkedni és bulizni, mondjuk én nem szeretem. Havi egy buli bőven elég nekem, én anno kiéltem magam.:) Hivatalosan fizetni kell azért, ha vendégként bent akarok aludni a koleszban, amire marhára sajnálom a pénzt, arról nem is beszélve, hogy 2 ezer forintot kifizetek azért, hogy utána 90 centin nyomorogjunk a párommal ketten és másnap mindketten úgy keljünk mint a mosott sz*r, mert abban a pár órában sem tudtunk aludni, amiben amúgy tudtunk volna. :)

Sokszor úgy oldom meg, hogyha nem akarok inni, akkor autóval megyek. Ha tudom, hogy inni fogok és nem akarok bent aludni, akkor megkérem anyut, vagy tesómat, hogy maradjon már fent és jöjjön el értem. Ilyen ritkán van és ilyenkor igyekszem 1 körül már max lelépni, hogy azért ne legyen ez olyan megterhelő a családnak.


Életreszóló barátságaim amúgy azt hiszem csoporttársakkal nem alakulnak, mert ennyire nem szimpatizálok senkivel. Csípjük egymást, elvagyunk, ennyi. Ellenben a féléves kolis életem alatt az egyik szobatársammal olyannyira "összemelegedtünk", hogy azóta is ő a legjobb barátnőm, pedig jó messzire sodort minket az élet egymástól. :) Talán ennyi hátránya van a bejárósságnak, hiszen lakva ismerszik meg az ember ugye, de azért nem törvényszerű, hogy ez másoknál is így alakul.

2013. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!