Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen számológépet vegyek...

Milyen számológépet vegyek erre a szakra? (ld lent)

Figyelt kérdés
Azért ide tettem a kérdést, mert vegyészmérnöki szakon fogok továbbtanulni (ha minden jól megy) és tönkrement a számológépem, viszont akkor már olyat szeretnék venni, amit az egyetemen is tudok használni. Kettő között vacillálok: ez ( [link] és ez ( [link] Tudom, hogy a második többet tud sokkal pl. differenciálszámítás, integrálszámítás, de van ennek jelentősége a vegyészmérnöki szakon, vagy oda bármelyik ugyanolyan jó (kényelmes)?

2013. márc. 13. 21:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs, a második linknél a zárojelet is belevette, így lesz jó: [link]
2013. márc. 13. 21:11
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem fx–570ES-em van, ez inkább a 991ES-re hasonlít. Mindenképpen kényelmesebb a kezelése, mint a másiknak a természetes kijelző miatt.


Integrál- és differenciálszámításra szükséged lesz a szakon, ahogy egy mátrixszámításokra is, viszont ezek a számológépek csak nagyon „barbár” módon tudják ezeket, szóval nem sok hasznát fogod venni. Esetleg első félévben egyszerűbb számolások ellenőrzésére. Középsuliban tök menő volt, hogy tud értéktáblázatot számolni függvényekhez…


Amit tényleg használok rajta és extrafunkció a másikhoz képest: másod- és harmadfokú egyenletek megoldása és a statisztika (tud egyszerű függvényeket illeszteni meg hasonlók).


Ár–érték arányban e közül a kettő közül én az fx–991ES-re szavazok, meg mindenképpen az fx–…ES sorozatból választanék.

2013. márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Casio fx-570ES-em ment tönkre. Egyszer (matek tz alatt... :D) nem kapcsolt be. Azt hittem lemerült az elem, de nem. Azóta 2 hétig működik, 1 hétig nem.. Össze-vissza.
2013. márc. 13. 21:40
 4/11 Silber ***** válasza:

Én az előbbit javaslom. Analízisen nem használható számológép, a többin (statisztika, numerikus matematika, stb.) pedig elég lenne egy 4 funkciós is.

A kémiai számításoknál nem árt a gyökvonás képessége is, így maradt az fx-85MS-nél. Ha integrálnod/deriválnod kell és pontos értéket kapnod, sokkal olcsóbb és biztosabb megoldás ha wolframalfát használsz. Nem éri meg csak ezért megvenni a 8000 Ft-os számológépet.

2013. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg hogy mi az ami legálisan használható.

A Texas Instrumet-nek vannak nagy képernyős programozható számológépei ami mátrix algebrához és statisztikához és analízishez is használható.


Pl. egy bázistranszformációt beprogramozni főnyeremény :)

2013. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

pl.


[link]

2013. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen. Erre gondoltam, hogy az ilyen grafikussal várnék, mit mondanak majd az egyetemen. :D Egyrészt, mert nem akarok 10ezer felett fizetni egy olyanért, ami lehet, hogy nem is lesz oda jó, másrészt ezt érettségin nem engedik :D
2013. márc. 14. 20:15
 8/11 A kérdező kommentje:
De azért köszi, és ment a like :)
2013. márc. 14. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Egy 3-4 ezres is megteszi teljesen. Hatványozni, gyököt vonni, szórást számolni tudjon, meg az alapműveleteket. Azt nézd meg, hogy harmadik, meg negyedik stb .gyököt is tudjon vonni, metr valamelyik csak másodikat tud. Ettől komolyabb dolgokra nem lesz szükséged. Vagyis lesz, csak azt fejben kell majd csinálni, nem lehet géppel. Nézd meg még a sharp márkájúakat is, azok kicsit másabb felépítésűek, nekem jobban bejöttek. Amúgy matek szakot végeztem, és totál elég volt ez az olcsóbb.
2013. márc. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. márc. 16. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!