Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos kollégium...

Mennyire biztonságos kollégiumban a laptop?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mégha kötök is rá biztosítást (ami lopás esetén is fizet), ugye állandóan nem lehet nálam. Persze van szekrény, de ugye egy kis "lakatot" aztán nem nehéz feltörni.


Persze nem vagyok paranoiás, csak vannak aggályaim ezzel kapcsolatban.


2013. márc. 15. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell hogy a szobatársak mennyire megbízhatóak.

Én azért óvatosan tartanék ott laptopot, barátnőm is kollégiumba lakik, most végzős, eddig 3 évig egyszer sem tűnt el a cucca, de amióta új szobatársat osztottak be mellé, azóta folyamatosan tűnnek el a dolgai, volt hogy a telefonja tűnt el, igaz előkerült de akkor sem volt meg fél napig, volt hogy a ruhái voltak összetúrva, a pénztárcájából is hiányzott pár ezer forint. És sajnos volt hogy a laptopja is eltűnt amit egy másik szinten egy másik szobában találtak meg, és simán betudta bizonyítani hogy az övé, mert minden adatot leírt róla, sorozatszám stb... És akinél megtalálták azt állította hogy megvette az egyik kollégistától, aki érdekes módon a barátnőm szobatársa.

Most a barátnőm elköltözött onnan, mert a drága vezetőség csak egy kis diákcsínyre utalva nem dobta ki onnan a tolvaj lányt, és a barátnőmnek itt lett elege a dologból, most nálunk lakik, a kollégiumi, díjat plusz a kajapénzét adja haza, amibe a szülei mentek bele, igaz nem kérnénk tőle pénzt de akkor is, na mert én eltudnám tartani fizetésemből. És ezért mert loptak tőle a koliban, és nem tette ezért semmit!

Nem tudom hova fogsz menni, meg hogy mennyire lesznek ott megbízhatóak a szobatársak de én azért figyelnék rá nagyon és ha suliba vagy akkor beszélj a nevelővel vagy valaki ott dolgozóval hogy addig tegye biztos helyre.

2013. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

suliban nálam lenne. Mondjuk a pénztálca eszembe se jutott. Azt max akkor tehetem csak le, ha aludni megyek?


Mondjuk lehet egy próbát megérne ez a kisértéses dolog. Mert ha még az elején észreveszem hogy turkálnak a tálcámban (azaz letesztelem őket), akkor le fog esni, hogy valamelyik szobatársam lop.


Ezt még megvalósítani se olyan nehéz, max eltűnik egy-két ezer forint, de ennyit ez megér szerintem.


Kösz a kreatív ötletet :D

2013. márc. 15. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:

bocsi de az embernek PÉNZTÁRCÁJA van!


Egyébként meg ha annyira félted akkor minden kollégiumban vna tanári és abbna egy páncélszekrény.. azt lehet értékmegörzésre használni napközben. Illetve ha a laptopot ott leadod míg suliban, kimenőn vagy nem tünik el könnyen

2013. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha drága laptop-ról van szó

Hát- be kéne zárnod valahova

(Vagy olyan táskába tenni,ahol nem látszódik

(mit tartalmaz)

2013. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem merném bevinni

(ilyen helyre)Az biztos

2013. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

jó persze ha elmegyek valahova oké, de szerintem hülyén néznének a portán, ha napi 5x ki-be kérem a laptopomat.


Ez a pénztárcás ötlet jó lesz szerintem. Ebből minden kiderül a lakótársakról, bár lehet jobb lesz majd 1-2 héttel beköltözés után. (nehogy majd azért lopják ki szándékosan, mert még nem "barátkoztunk" össze.)

2013. márc. 15. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy nem szabad úgy neki indulni, hogy tuti csór az összes szobatársam! A koleszba mindenki értékekkel megy, ha mással nem, akkor heti zsebpénzzel, karórával, telefonnal, ékszerrel, mit tudom én... Azért az emberek 99%-a vigyáz annyira a társai cuccára, mint a sajátjára.

Nálunk pl. alap volt, hogyha 2-en kiugrunk valamiért a szobából, akkor a harmadik nem megy sehova amíg valamelyikünk vissza nem ér, vagy ha még is, akkor szól, hogy bezárta az ajtót.

Ritkán fordul elő ilyen lopós bagázs hál istennek, gyakoribb az elhagyós téma egy-egy keményebb buli után. :)


A szobatársaidnak ne pénztárcát hagyj kint, hanem mondjuk tegyél az asztalodra 1500 forintot plusz néhány 200-ast. Mellé pár papírt és disznóólat mintha nem is számítana neked, hogy ott van vagy 2500 forint. Így még nagyobb a kísértés. :)

Egyébként pedig ha a szobatársak megbízhatóak, akkor nem lesz gond! Ha elmész néhány órára bezárhatod a szekrénybe, rázárjátok az ajtót is és kész, ha marad ott valaki és vigyáz annyira a cuccaidra, mint te a sajátjaidra, akkor nem is kell bezárni. Mi sosem zártuk. Bármit a szobatársaimra mertem volna bízni, szerencsére elég felelősségteljes csajok voltak. :)

2013. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

jó, de itt férfiakról beszélünk :D


Méghozzá 19-20+ évesekről :D


Egyébként az ötleted jó... pénzt rakok ki akkor, csak nehogy majd arra fogják hogy ők rakták oda :D (nem lopás végett, hanem nem odafigyelésből azt hiszik hogy az övék :D )


Ha az ottmarad akkor minden ottfog :D

2013. márc. 19. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában a kolikban mindenkinek van egy saját asztala, vagy legalább polca a szobában. A sajátodra tedd, így szerintem nehéz megmagyarázni, hogy miért hagyta volna más a TE asztalodon a pénzét, ha pedig el sem gondolkodik rajta, hogy lehet a tiéd, az már szerintem gyanús. Arról nem is beszélve, hogy egy kollégistának 2500 forint olykor két heti pénze (XDXD), ki ne emlékezne, hogy hova tette az összes vagyonát és mikor. :D

Ha eltűnik, akkor nyíltan rákérdezhetsz, hogy volt itt x forint, nem látta valaki? A reakciók is elég árulkodóak.


Egyébként szerintem majdnem mindegy hogy fiúkról vagy lányokról van szó, attól még mindenki értékekkel érkezik a koliba és nyilván senkinek nem érdeke, hogy kárt tegyen más cuccaiban, avagy az ő hibájából legyen másnak kára, stb. Azért általában nincs probléma ebből. A balesetek 90%-a abból származik, hogy egy-egy buli alkalmával meglocsolják véletlenül némi szesszel a cuccokat, beleborítanak valamit a billentyűzetbe, elviszed valahova, otthagyod, másnap nem tudod hova tetted, stb. Ezek mindennaposak, de szerencsére a legtöbb fiatal normális "értékvédelem" szempontjából. Amúgy ha meg nem, akkor le kell ülni beszélgetni, hogy ha mindenki elmegy, akkor ajtó zár, blabla...

2013. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen kollégiumról van szó?
2013. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!