Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztonságos a laptop merevleme...

Biztonságos a laptop merevlemezén tárolni a filmeket/zenéket/adatokat?

Figyelt kérdés
A 2 partícióra osztott (C és D) merevlemez "D" partíciójáról megmenthetőek az adatok pl. egy esetleges vírus esetén? Vagy a merevlemez meghibásodásakor vannak valami előjelek, amikor el kell menteni a dolgokat más adathordozóra?
2010. dec. 12. 22:36
 1/6 anonim válasza:

nem értem a kérdést.

Egy laptop merevlemeze nem tökugyanolyan elven működik mint egy asztali gépé?

2010. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tárolja rajta bármit, ha virusos akkor mind2 partició virusos lesz, de a virusok nema képeid emg a filmejeid emg a zenéidre mennek hanem inéább az exekre, rendszerfilokra.
2010. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én minden adatomat a notebookomon tárolom, problémám még nem volt belőle, Avast vírusirtót használok, de vírusom még nem volt, ha okosan netezel, sok mindent megelőzhetsz
2010. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 8 éves, 40 Gb-os Maxtor laptop w.-m, azon van a rendszer az asztali gépen 8 éve. Még soha nem volt szektorhiba. De elég, ha a laptopot nekiütöd valaminek...

Amelyik w.-ket én láttam meghalni, ott nem volt előjel. A másodperc tört része alatt történt, és kampec!

2010. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És akkor menteni már nem könnyű. A Fontosakat írd ki lemezre (nem mintha azok nem mehetnének tönkre)
2010. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Setsumi ***** válasza:

A partíciókra szétosztás nem teszi biztonságosabbá.


Máskülönben a legfontosabb a SMART, ami sok esetben előrejelezheti a meghibásodást.


[link]


Ennek naplózásához használhatsz segédprogramokat (pl. HD Sentinel).


A másik ami miatt el szoktak használódni a notebookok merevlemezei az az, hogy a fej gyakran van leparkolva (egy kattanást hallassz amikor megtörténik), ami nem is olyan haszontalan mikor hordozod (hiszen így leejtés stb. nagyobb eséllyel nem teszi tönkre), de amikor nem hordozod, egy asztalon van akkor nem feltétlenül szükséges, hogy percenként, kétpercenként leparkoljon a fej, főleg, hogy 300 és 600 ezer közötti leparkolásra tervezték (ennek aktuális mennyiségét a SMART Load Cycle Count értéke tartalmazza), utánna a meghibásodás esélye fokozottan nő.


Ennek beállítására is vannak segédeszközök.

2010. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!