Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen szociális munka...

Ha egyetemen szociális munka vagy szociológia tanfolyamra jelentkezem és elvégzem az egyetemet, akkor utána milyen munkalehetőségeim lesznek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
BA-val leginkább semilyen.
2013. márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos olyan hogy szoc. munka vagy szociológia tanfolyam nincs!!!!! A tanfolyam az egy iskolarendszeren kívüli intézmények képzései. Semmi közük az egyetemekhez. Általában okj vizsgával zárulnak.

Ha szociális munka alapszakra jelentkezel egyetemen BA képzésre akkor 3,5 év a tanulmányi időd. Egyik felvételi tárgyadból emelt szintű érettségit kell tenned. Szociológia szaknál 3 év a képzés de itt is kell az emelt érettségi.

A szociális munka szakkal el tudsz helyezkedni van rá igény, szociológiával viszont nagy valószínűséggel munkanélküli leszel.

2013. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én szociális munka BA- val helyezkedtem el, úgy hogy már decemberben tudtam hol fogok dolgozni. Február elsején vettem át a diplomámat, utána pedig kezdtem is a munkahelyemen. Szerintem elég jó végzettség, el lehet vele helyezkedni, fizetés viszont alacsony. Szociológia szakkal már kevésbé lehet elhelyezkedni, de ha mázlid van akkor azzal is el tudsz menni szociális munkásnak (de ez amúgy törvényileg nem szabályos, néha tesznek kivételt, bár úgy tudom idén januártól szociális munkás munkakörbe csak szociális munkás végzettséggel vesznek fel.) Dolgozhatsz szociális munkásként gyerekekkel, idősekkel, kórházakban, hajléktalanokkal, szenvedélybetegekkel, pszichiátriai betegekkel, bűnelkövetőkkel, munkanélküliekkel...
2013. márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!