Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a közép...

Hogyan készüljek a közép történelem írásbeli érettségire? A többi lent.

Figyelt kérdés

Idén érettségizek májusban tehát 1,5 hónap múlva. Nagyon félek tőle mert nem szeretem igazán a történelmet, mindig megtanulom dolgozatok előtt de annyira nem is igazán érdekel. Lehet azért, mert a tanár jegyzetei amiket órán írunk használhatatlanok, még most sem igazán összpontosítunk órán sem arra, hogy mindjárt érettségi.

Tényleg nagyon örülnék, ha valaki tudna mondani nekem tippeket arról hogy hogyan készüljek fel anélkül, hogy 4 teljes tankönyvet megpróbálok bemagolni ami ugyebár annak aki nem is szereti annyira elég nehéz feladat lenne. Szívesen tanulok törit, de akit kérdeztem azt mondta hogy tanuld meg a négy könyvet és kész. Ezzel nem lettem sokkal beljebb, sőt még inkább megrémisztett. A szóbelitől nem félek annyira, mert arra majd bemagolom a tételeket! HELP!



2013. márc. 17. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is idén érettségizem, de szerintem a töri nem vészes. A tesztes rész elég egyszerű, nézd meg a régebbieket, kb. szövegértés meg ábraelemzés, ráadásul ott az atlasz is. Az esszék se olyan gázosak, mivel mindhez van forrás.

Órán mi simán haladunk az anyaggal, szerintem az írásbelire elég, ha elolvasod/végiglapozod a könyveket vagy a füzeteidet, nem kell bemagolni. Plusz csináld meg a régebbieket, az nagyon jó gyakorlás, és látod hogy nem is olyan vészes. :)

2013. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!