Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus BSc-vel el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék tovább menni MSc-re, mert sok felesleges tárgyunk van már itt BSc-n is. Mennyire kell az MSc elhelyezkedéshez itthon és külföldön? Ha jól tudom bőven elég a BSc is.

2013. márc. 20. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Első körben nem mindegy, hogy hol végeztél: pl.: ELTE-n vagy Gábor Dénesen.

Másodkörben elmész egy céghez nem azt fogják nézni, hogy megvan-e az MSC-d, hanem, hogy milyen tudásod van!

2013. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első:

Gábor Dénesen pont nincs is ilyen szak, amúgy igazad van, nem mindegy, hogy hol végez, de azért az Eltén kívül is vannak neves egyetemek ilyen szakkal.


Elhelyezkedni ezzel a szakkal akkor lehet jól, ha van piacképes tudásod, programozási tapasztalatod a tananyagon felül. Szóval nem árt ha kocka vagy és szabadidődben programozással foglalkozol, ezen kívül az sem árt, ha már az egyetem alatt szakmai gyakorlatot szerzel.


MSc-nek én is néztem a tantervét, Eltéset és szegedit is, az alapján inkább olyannak ajánlott, aki később PHD-ra megy, és kutató szeretne lenni, vagy valami nagyon komolyabb matematikát igénylő területre kíván menni. A szoftverfejlesztők 99%-ának nincsen rá szüksége, az biztos, és többet ér számukra 2 év munkatapasztalat. Nekem sincsen MSc-m és nem is lesz ezen szakon, inkább levelező mesterképzésen tanulok közgázt, azzal többre megyek az életben.

2013. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!