Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS! Egy lány, aki mindig...

FONTOS! Egy lány, aki mindig 2-es,3-as volt matekból képes elvégezni az alábbi fiús szakok valamelyikét?

Figyelt kérdés

(járműmérnöki, programtervező informatikus, mérnök informatikus, (logisztikai mérnöki))?

Azt szeretném kérni, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik értenek ezekhez a szakokhoz (oda járnak, ott végeztek...)!



2013. jan. 30. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Én főleg a programtervező informatikusról tudok nyilatkozni. Régen, még a bolognai rendszer előtt ezt a szakot programtervező matematikusnak hívták, nem véletlenül. A tárgyak 40-50%-a tisztán matek, méghozzá nem az egyszerűbb fajtából. Emellett a programozás elméleti tárgyak igen nagy mértékben építenek a matematikára. Több és nehezebb matek kb. csak matek szakon van. Úgyhogy ez alapján mérlegelj. Nem hiszem, hogy 2-es/3-as matekkal túl jók lennének a kilátásaid.
2013. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a matektudás nagyban függ a tanártól, illetve, hogy mennyire tanult rá, fejleszthető is.

Ha már végzős vagy érdemes rászánni egy plusz évet, ha nagyon akarod, de akár elég lehet a nyár is, persze legalább napi 1 óra különtanárral és még pár óra gyakorlással, így behozhatod a lemaradást (mivel gondolom néhány dolog az elején kiesett).

Az hogy lány vagy nem érdekes a kérdésed szempontjából.

/Amúgy nem R betűs neved van véletlenül?/


Bocsi, hogy úgy válaszoltam, hogy nem oda járok (szeptembertől járműre fogok járni egyébként), de tudom, hogy milyen nagy fejlődés érhető el matekból egy kis odafigyeléssel.


18/L

2013. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*tanultál
2013. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez biztató. Nem R betűs a nevem:)
2013. jan. 31. 11:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem "értek" ezekhez a szakokhoz, de a matek részüket ismerem. A legtöbb matek programtervezőn van, a tisztán matekos tárgyak kb. a harmadát adják az egésznek. Mérnök infón kevesebb a tiszta matek, így akár könnyebbnek is tűnhet ilyen szempontból.

Ha nem érted a matekot és azért vagy belőle gyengébb, akkor szenvedni fogsz vele egyetemen. Ha csak nem foglalkoztál vele eleget, de különben értenéd, akkor jobb esélyed van.

2013. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk az a 2-es 3-mas ugye nem középszintű matek? Mert akkor nem ajánlom, ha emelt szinten tanultad a matekot és úgy ilyen, az már más. De akkor is készülj fel, hogy tényleg durva a matek. Bátyám mérnök infóra jár, és tőle hallom, hogy milyen, azért merek nyilatkozni úgy, hogy én (még) nem járok ezen szakok egyikére sem.
2013. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség....

Miért ne mehetne ik-ra mert kettes volt matekból ugyan már.

Ez idióta középiskola nagyon agyhalottak alig tudnak magyarázni nálunk olyan volt a tanár fől írta a feladatot és megoldotta és leült kávézott így végig kettes lettem.

Érettségim 98%-os lett.

Alapvetően a tanáron is sok múlik,ha érthetően magyaráz sokkal könnyebb.

Szerintem egy próbát megér

2013. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is 2-es , 3-mas voltam matekból.(félévnél még majdnem bukó is volt)Mérnök infón az egyik matekot meg tudtam csinálni.Szerintem a másikat is meg tudtam volna csak nem tanultam rá eleget.Szerintem bárki képes ezeket megcsinálni akármilyen háttérrel rendelkezzen.Ha tudsz osztani szorozni összeadni kivonni akkor simán meg lehet csinálni , én erre jutottam
2013. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
*erre a következtetésre jutottam
2013. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
micsoda egy próbát megér? ti felfogtátok, hogy alá kell írni a szerződést? mi az h egy próbát megér? végül is, fizessen is aki buta.
2013. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!