Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási praktikáitok...

Milyen tanulási praktikáitok vannak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbálok mindent megérteni először, majd utána amit kell, azt magolni - azért mindenben van, amit magolni kell: szakszavak, de akár matekban is a lépések, amiket elfogadni kell, nem megérteni.

Ha már az anyagot értem, akkor a magolás gyorsabb, gondolom mert már tudja az agyam, mit hova rakjon.

Több napot hagyok a tanulásra, és igyekszem egy napon keveset haladni, többet pihenni vagy több tantárggyal foglalkozni.

Egy-egy anyagrészre több napon szeretek visszatérni.

Szeretek vázlatokat írni, amolyan összefoglalókat, a legfontosabb dolgokról, képletekről. Olyat, ami beillene puskának, persze nem mindig használom annak, de előfordul nyilván.

Számonkérés előtti utolsó napra kevés tanulást hagyok, az is inkább átnézés, rendszerezés.

Ha valamit nagyon nem bírok megjegyezni, akkor megpróbálom minél több dologhoz kötni, lehetőleg ábrákat rajzolok - akár nem odaillőt, de amiről szerintem eszembe fog jutni.


Ha egyetemista vagy:

Nálam bevált az a stréber, lenézett módszer is - sokak szerint nem tudok lazítani, szerintem nem tudom, hogy következtetnek erre -, hogy minden nap átnézem az aznapi anyagot, ez MAXIMUM kétórányi tanulást igényel. Előtte beülhetsz valakivel valahová, utána filmezhetsz. Ha a hétvégém szabad, akkor is át szoktam nézni a dolgokat.

Volt, hogy zh előtt már csak két órát kellett tanulnom.

2013. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!