Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Tudok valamilyen jó...

SÜRGŐS! Tudok valamilyen jó tanulási technikát vizsgaidőszakra? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Holnapra kellene 30 oldalt megtanulnom, lehetőleg minél pontosabban. Ötletek? (Azt nem írjátok, h lépjek le és kezdjek el tanulni, mert megtettem, 10 perces szünet keretében jöttem fel, hogy kiírjam a kérdést)

2013. jan. 23. 12:17
 1/9 anonim válasza:
100%

Hát szerintem nagyon fontos az hogy hogyan állsz hozzá az anyaghoz. Fejben.

Ha így: "A francba, hogy rohadna meg mindenki, ezt a baromságot kell megtanulni? De mi a fenének?.." - Akkor nem igazán lehet eredményesen tanulni.

De ha így: "Hm, érdekes dolgok vannak itt. Egy csomó hasznos dolog, amit megtudhatok. Lehet egyszer, pont ezeket az információkat kell majd tudnom.." - Akkor jó úton jársz és sokkal gyorsabban, könnyeben fogsz tanulni!


Nekem ez mindig segített! A fejedben kell elrendezni hogy amit tanulsz, az jó, fontos, hasznos, kell, és akkor a fejed is jobban befogadja! Mert ha utálattal tanulsz, akkor az agyad akaratlanul is "védekezni" fog a tanulással szemben! :)


Fontos hogy óránként tarts szünetet. Igyál egy kávét.

Világos helyen tanulj! Az asztalon legyen rend! Ne legyen kupleráj! És ami még fontos: maximális csend és koncentráció. Inkább kisebb részeket tanulj és gyakran ismételj, azaz olvasd el újra... Ne akarj egyszerre sokat megtanulni!


Sok sikert!

2013. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg írj belőle minimális vázlatot vagy csak egy részéből, könnyebben átlátod, esetleg még vizsga előtt is gyorsabban áttekinthető.
2013. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni ennyit egy nap alatt, ne parázz. :) Én még sosem tudtam úgy hozzáállni a tananyagomhoz, hogy "de érdekeseket tudhatok meg", hiszen ha az ember már egy ideje gubbaszt fölötte és egyre inkább azt érzi, hogy nem és nem és nem megy, akkor nem tud így hozzáállni szerintem. Én legalábbis nem. Viszont abban egyetértek, hogy utálattal nem szabad leülni tanulni. Én amikor érzem, hogy gyűlik a stressz és még nem tartok sehol, nem tudok semmit, stb. Akkor szépen le szoktam tenni és egy fél órára elfoglalom magamat valami mással, amíg megnyugszom. Aztán friss fejjel leülök, újabb 3-4 tételt megtanulok, amikor kezd elborulni az agyam, vagy érzem, hogy már nem tudok úgy koncentrálni, akkor járok egyet ismét, főzök egy teát, eszek, vagy bármi. Nekem ez így nagyon jól bejött! :)


Hozzátenném kicsit babonás vagyok, vizsga előtti éjszaka mindig a párnám alatt vannak a tételek, hogy reggelre a fejembe szálljon. :D Én nem mondom, hogy ez használ, de én ebben mélységesen hiszek és az ötödik vizsgaidőszakomat csináltam így végig sikeresen. Mintha a gondolataim tisztázódnának, rendeződnének éjszaka az agyamban ennek hatására. :P Nem nevess kis, valakinek vizsga zoknija van, nekem pedig ez a babonám huszonéves létemre. :)

2013. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

te most komolyan 30 oldal miatt parázol??? :D még, ha kínaiul van is meglehet ennyit tanulni, akármilyen agytágító módszer nélkül :D

nagyon irigyellek... nekem még a tételeim száma is több, mint neked ahány oldalt tudnod kell :D

2013. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
30 oldalt úgy, hogy ez csak a beugró :/ a tételeket (140 nem fogom megtanulni, mert ha tudom a beugrót, rárizsázok és megy). Én sem így terveztem, csak törölték a vizsgaidőpontot, amire jelentkeztem, és már csak ez a holnapinál maradtak helyek.
2013. jan. 23. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy sikerült a vizsgád, de én tegnap este 7kor kezdtem el tanulni a mai vizsgámra 17 oldalnyi tömény magolást (anatómiafogalmak), és sikerült:) hogy a vizsga meglett-e, azt majd meglátjuk
2013. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5 lett :D El sem hittem :D
2013. jan. 29. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, hát így kell bemákolni egy vizsgát... :D 7-es voltam asszem!
2013. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Grat! :)
2013. jan. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!