Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kőszívű ember fiai, akik...

A kőszívű ember fiai, akik igazán szeretnek?

Figyelt kérdés
Elolvastam ezt a fejezetet de nem nagyon tudom "felfogni" az ilyen szövegeket. Valaki letudná írni miről szól ez a fejezet? Legjobb lenne minél részletesebben. Köszönöm szépen :)(annyit értek, hogy az elején két pasas beszélget és az egyik mindíg rímeket mond, de nem is értem ez miért fontos a történet szempontjából)
2013. márc. 25. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a fejezet valójában Baradlaynéról és Editről szól, és arról, hogy az életüket kockáztatva hogyan játsszák ki a forradalom ellenségeit és bírják Richárdot jobb belátásra.

A fejezet eleje még nem róluk szól, hanem két bécsi forradalmárról: Mausmann (a rímfaragó) és Fritz (a félkarú).

Fritz beszámol barátjának szerelméről és "kártyát" küld vele Alfonsine-nak.

Aztán Editet és soror Remigiát látjuk, ahogy a Plankenhorst ház felé tartanak. Edit ott alvást tettet és kihallgatja a nők beszélgetését. Majd megszökik, és felkeresi Baradlaynét, hogy beszámoljon a hallottakról. Együtt elmennek Richárdhoz, és az anya a forradalom oldalára állítja fiát.


Olvasd el újra, nagyon izgalmas fejezet, így talán könnyebb lesz megérteni.

2013. márc. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!