Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökire járok nappali...

Gépészmérnökire járok nappali tagozaton át szeretnék iratkozni levelezősre ha elvégzem levelezősön milyen minőségbeli különbség van a két végzettség között hogyha munkát keres az ember?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilvános "minőségbeli" különbség nincs. Azt sem tudom, hogy az adott iskolában mennyire nyilvánulnak meg ezek a különbségek, azt tudom hogy nálunk a levelezősöktől sokkal kevesebbet várnak és kérnek számon, mint tőlünk, nappalisoktól. Akár csak 2 feladatrésszel kevesebbet kell leadni, nincs szóbeli, csak írásbeli vizsga, ilyesmik. ÁLLÍTÓLAG a munkáltatók tisztában is vannak ezen diplomák értékével, de nem hiszem hogy ez mindenütt így lenne, elvégre nem valószínű, hogy valaki linkségből megy át levelezőre és ha munka mellett is jól ment neki a tanulás, akkor talán ezt értékelik a munkáltatók. Persze ez csak az én képzetem.

A suliban a kérdésre a válasz, hogy miért kevesebb tőlük az elvárás, a válasz annyi volt, hogy mert 90%-uk már szakmában dolgozó felnőtt ember és csak egy papírra van szükségük, hogy megtarthassák az állásukat, ingyen viszont nem adhatják...

2012. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és kiegészíteném, hogy a jó gépészek mostanában igen keresettek, szóval nem hinném hogy problémád lesz az elhelyezkedéssel, amennyiben tényleg jó vagy!
2012. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a munkáltatót az érdekli, hogy mit tudsz, nem az, hogy mi van beleírva a diplomádba, és persze hogy eddig mit dolgoztál és hol
2012. jún. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De én pont azt néztem hogy a levelezősök ugyan azt a vizsgát írják meg akkor nincs különbség
2012. jún. 12. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:

nappalis: ott ülsz bent mind a 30 órán egy félévben, a tanár magyaráz

levelezős: a tanár elmondja egy szombati napon nagyvonalakban, miről is van szó, és megad 5 szakkönyvet, minek hol nézz utána, mit honnan tanulj meg ÖNÁLLÓAN

vizsgán meg mindenki ugyanazt írja, csak a levelezős önállóan készül fel

első diplomát, ha teheted, nappalin szerezd, a többit viszont levelezőn, munka mellett

2012. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Profession.hu-n volt egy cikk még februárban vagy márciusban, hogy a levelező diplomát jobban kedvelik a munkaadók, mert több gyakorlati, munka tapasztalata van az illetőnek. És jóval több a szakma iránt elhivatott mint a nappalin. És tőlük is ugyanazt követelik vizsgákon, zh-kon.
2012. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Most jut eszembe h nálunk nem is írják be a diplomába h levelező v nappali. Én gépészmérnökire járok levelezőn.
2012. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen így nyugodtabban megyek át levelezősre
2012. jún. 18. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!