Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kell jól tanulni...

Mennyire kell jól tanulni gimnáziumban, ha tanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok, elég erős iskolában 4,62-4,69 lesz az évvégim.
2013. márc. 27. 20:51
1 2
 1/20 anonim válasza:
15%
semennyire. minden hülye lehet tanár. nem véletlenül tart ott az oktatás, ahol
2013. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azért, szerintem én nem ebbe a kategóriába tartozom, javíts ki ha tévednék.
2013. márc. 27. 22:34
 3/20 galambd válasza:

Szia,


1, Gratulálok az első válaszoló intelligens hozzászólásához, érdekes, hogy a válaszával saját magát minősíti, nem pedig a tanárokat...

2, A kérdésre válaszolva tudni kell, hogy a mostani tanárképzés (mondjuk hozzá kell tenni, hogy ez pont most fog megváltozni :-) ) során inkább tudósokat képeznek, amire rátesznek egy kis pedagógiát.

Amúgy meg lehet kérdezni, milyen tantárgyból szeretnél tanár lenni? (könnyebb, ha specifikusan kell válaszolni) :-)

2013. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
második, te nem tudod mi az a tudós, ha ekkora baromságokat írsz
2013. márc. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 galambd válasza:
Miért, te tudod? ;-)
2013. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 galambd válasza:

Megjegyzem, tudós és tanár vagyok, ismerem mindkettőt.

És te?

2013. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
te mit értesz tudós alatt, mondd már el :D
2013. márc. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 galambd válasza:

Speciel Biológust. :-D

És te? :-D

2013. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mindenki:)


Pedagógia szakon végeztem, a véleményem (már akit érdekel):) a következő:


A tanári pálya egy olyan hivatás, amihez ész és szív kell.


Ha ilyen átlagod van, az nagyon jó. Örülök, hogy komolyan veszed és más most gondolsz a jövődre. Amire különösen érdemes fókuszálni az a szakpár, amit el szeretnél végezni, hiszen az elmúlt években bárhogy változott is a pontszámítás egy dolog megmaradt: a duplázós módszer - amikor a szakhoz szükséges érettségi tárgy eredménye alapján számolnak. Ezen kívül a 11.-es és 12.-es osztályzatok számítanak. Gondolom ezzel már tisztában van.


Amihez hozzá szeretnék szólni az maga a tanári attitűd:

Érdemes a lenti kérdéseken elgondolkozni:


Milyen korosztályt szeretnél tanítani?

Milyennek képezed el magad tanárként? - Ez eleinte könnyűnek tűnhet, viszont ahogy a részletek felé haladsz egyre jobb agytorna:)


Az előző hozzászólásokhoz csak annyit tennék hozzá, hogy nem általánosítható az tanárok és az oktatás helyzete sem.

Személyes tapasztalatként mondom, hogy ismertem szakembert, aki jó tanár is volt, és egy olyan hölgyet is aki minden lehetséges pedagógiai képzést elvégzett és hát... hmmm nem volt az igazi fogalmazzunk úgy.


A tanár fő eszköze a személyisége, így jó dolog egyszer meglátogatni egy iskola-pszichológust, hogy beszéljetek erről a tervedről, általában sok érdekes dolgot tudnak mondani.


Jó hír az, hogy a tanárság tanulható, ha tényleg akarod!


Végül, amit biztosan élvezni fogsz, az az hogy a szakod alapján végigtekintve a magyar egyetemeket egy csomó jegyzetet és előadás anyagot letölthet az egyetemek honlapjáról, érdemes böngészni őket:D

2013. márc. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 galambd válasza:
Előző hozzászóló: LIKE! :-D
2013. márc. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!