Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kell jól tanulni...

Mennyire kell jól tanulni gimnáziumban, ha tanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok, elég erős iskolában 4,62-4,69 lesz az évvégim.
2013. márc. 27. 20:51
1 2
 11/20 anonim válasza:

"Speciel Biológust. :-D

És te? :-D"


Hát attól, hogy valakielvégez egy biológia szakot nem lesz tudós... az a tudós, aki kutatással foglalkozik

2013. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Like-olom a lájkod:D
2013. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Középiskolában szeretnék történelmet tanítani.
2013. márc. 28. 11:32
 14/20 anonim ***** válasza:

középiskolában szeretnél történelmet tanítani

a naivitásod aranyos

menj inkább fizikatanárnak, nem lesz gondod az elhelyezkedéssel

töritanár sehová nem kell, telített

2013. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
De a magyar is szóba jöhet. Hát fizikából nem vagyok túl jó, és nem is érdekel :/
2013. márc. 28. 14:34
 16/20 galambd válasza:

Tény, hogy a BTK-s tanárszakokon viszonylag sokan vannak és telítettebb. Sajnos emiatt nehezebb az elhelyezkedés.

DE ez ne tántorítson el semmiképpen, ha (DE csak akkor ha tényleg :-) ) tanár szeretnél lenni, maradj meg az elhatározásod mellett.

Ennek ellenére érdemes második tanári szakképzettségednek egy nyelvet/ természettudományos tárgyat/ matematikát választani. Az elsőből csak kamatozhatsz és a nyelvi magánórákkal könnyebb a megélhetés, a másik kettőből pedig általános hiány van, főleg akkor, ha fiú vagy. ;-)

Remélem, tudtam segíteni.

2013. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

magyar? a még faxább :D

nem beszólni akarok, de miből akarod majd eltartani a családodat, ha nem lesz munkád?

2013. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Reál tantárgyak közül egyik se a szívem csücske! :D

Német nyelvtanárnak lesz esélye elhelyezkedni szerinted? Az is megfordult már a fejemben.

2013. márc. 28. 21:13
 19/20 galambd válasza:

nyelvtanárként jobbak az elhelyezkedési esélyek, vagy ha szeretnél, kimehetsz külföldre is. Ez ügyben mondjuk nincs túl sok tapasztalatom, sajna :-) nem vagyok nyelvtanár.

Bár tényleg nem túl nagy a fizetés a tanári pályán, de

1, remélhetőleg a tanári életpályamodell ezen változtatni fog

2, Ismerek számos történelem és magyar tanárt és meglepő, de családjuk van és élnek is. ;-)

Sok szerencsét a tanári pályához!


Ui.: Sajnos mindig lesznek páran, akik azt mondják, hogy nem szabad a tanári pályát választani ezért-azért, szállnak a semmitmondó indokok, te azért, ha tényleg ezt szeretnéd hivatásodnak, tarts ki mellette!

2013. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Fel kell, hogy vegyenek bölcsész szakra, annyira kell jól tanulnod. Az nem nehéz, inkább a pedagógiai részével lehetnek problémák. Ba képzés után el kell végezned a Ma-t, hogy taníthass középiskolában, ne csak általánosban.


Ismerősöm német tanító, valami könnyebb fősulin végzett, immár 2. éve tanít egy iskolában 5. osztályig, úgy hogy a nyelvtudása körülbelül középfokú. Persze protekcióval vették fel, ezt ő is tudja még hangoztatja is, saját bevallása szerint sem tud normálisan németül. Ezek után nem csodálom, hogy az átlag magyar diák egy nyelven sem beszél. Bár én is mesélhetnék a nyelvtanáraimról...

2013. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!