Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan diplomás, aki...

Van itt olyan diplomás, aki végül egy középfokú szakmával helyezkedett el?

Figyelt kérdés
Ha pl. kilátástalan volt a helyzet a telített munkaerő-piac miatt, vagy az egyetem alatt kiábrándult abból a szakmából...És helyette kitanult egy szakmát. Szóval ez érdekelne, ki miről, mire és miért váltott? Mennyire általános ez, sokakkal előfordul hogy út közben gondolják meg magukat?

2013. márc. 28. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én abszolút így voltam. A végzettségem nyelvtanár, ehelyett most egy nagy cégnél dolgozok egészen más területen. A pénz miatt váltottam, de nem bántam meg..
2013. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te jó ég, pont nyelvtanárról? Basszus, én meg még egyedül a nyelvtudásban bíztam, hogy azzal lehet kezdeni valamit. És nem "sajnáltad" úgymond az időt, amit feleslegesen beleöltél a tanári képzésbe? Engem ez tart vissza, hogy akkor minek ment erre az idő meg a pénz, ha végül semmit nem is kamatoztatok belőle.:-( Köszönöm a válaszod!
2013. márc. 28. 00:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is váltottam:gyógypedagógusról rendezvényszervezőre. Mikor befejeztem a fősulit, hónapokig nem találtam munkát, utána jött ez a munkaajánlat, tanfolyammal együtt. Azóta is ezt csinálom, és szeretek bejárni dolgozni, továbbképezni magam ezen a területen.
2013. márc. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok. Miért sajnálnám a tanári szakomat? Államira jártam, az ösztöndíjam fedezte a sulit, így nem volt igazából kiadás. Viszont nagyon jól éreztem magam, sokat buliztam, szórakoztam, embereket ismertem meg és eredményezett 2 diplomát is, amik örökre benne lesznek az önéletrajzomban. Nyelvtanárként pedig a nyelv adott, az mindig is jól fog jönni.


Most viszont az új szakmámhoz kapcsolódóan megint főiskolára járok, de csak levelezőn, és amolyan hobbiból. Megszerettem ezt a szakmát.


Úgyhogy Te se bánj semmit, csináld csak végig, amit elkezdtél, kivéve, hogyha időközben rájösz, hogy mi az, amit szívesen csinálnál és még el is tudsz helyezkedni, és akkor válts arra azonnal ;)

2013. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2, vagy több magabiztos (értsd: folyékony!) ismeretével viszonylag könnyű jól fizető munkát találni
2013. márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!
2013. márc. 31. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!