Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mi a titkotok,...

Egyetemisták! Mi a titkotok, hogy vagytok képesek hatalmas anyagokat viszonylag rövid idő alatt megtanulni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elsajátítani ezt a "képességet"? Kiemelitek a lényeget és csak azt tanuljátok? Vázlatot írtok? Vagy hogyan?
2013. ápr. 3. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Csak a lényeget, de azt mindig a hosszú jegyzetből kiemelem és azt olvasom el többször. vizsgán az is beugrik amit csak egyszer olvastam, ha megvan az anyag lényege a fejemben. Ja és sosem magolok (nem is tudok),ha van egy anyagban 4-5 3 soros definíció amiről lehet tudni hogy szó szerint kérik vissza azzal jobban megszenvedek mint 100 oldal normál tananyaggal.
2013. ápr. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Figy én így csinálom, több mint a semmi, de egyértelmű, h én is lekvár vagyok.

Elolvasom a tananyagot(jog) többször, h már frankón megértsem.

Szal első olvasás nulla, második nulla, harmadiknál már értem miről van szó, negyedik, h már úgy olvassam, h tényleg értem.

Van, h egy mondat egy teljes oldal.

Aztán kis kártyákat írok, egyik oldal a fogalom, másik oldal meg a meghatározás, felsorolás.

Eddig ezzel haladtan a legjobban, de tényleg hihetetlen, h vannak olyan ismerőseim, h a tudásuk valami félelmetes.

2013. ápr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Az első olvasás után a legfontosabb, hogy megértsd amit olvasol. Utána (ha olyan a tárgy) akkor gyakorlatokat/példákat csinálsz.

Jegyzetet készítesz. Manapság divatos, hogy mindent csak nyomtatunk. Na ezzel pont el lehet szúrni, mert ha kijegyzeteled a lényeget, közben sok minden a fejedben marad!

2013. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi nem tanulunk sokat, több a megértős tárgy.


Ami mégis tanulós, abból nálam is megy a lényegkiemelés, jegyzetkészítés.


Én a halogatást nem bírom megérteni.


Számonkérés előtt 4-6 nappal el kell kezdeni tanulni. Minden nap egy adagot, utána pihi, ha sok van, másik tantárgy.

Ha benned van, hogy még hátra van 4-6 nap a számonkérésig, és emiatt nem tudsz koncentrálni, ezt le kell küzdeni. Ha nem bírsz leülni tanulni, igenis ülj le.

Nálam is úgy van, mint írták, hogy az első olvasásra kezdem megérteni, a másodikra már értem, harmadik-negyedik elolvasásra már a szakszavakat is tudom. Nekem ehhez kell a több nap.

2013. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Az én módszerem megegyezik az első válaszolóéval. Annyi még h sokat firkálgatok, jegyzetelek, kiemelőzök, kiemelő nélkül abszolút nem tudok tanulni.
2013. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Szövegkiemelővel kihúztam 2-3 színnel (mindegyik mást jelentett), azután még különböző aláhúzásokat is csináltam. Jegyzetelni nem igazán van idő, amikor 150-200 oldal törvényt kell megtanulni majdnem szó szerint 3-4 nap alatt, és ehhez még jön ugye a jópár száz oldalas könyv.
2013. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én halogatom, hogy van még idő, majd a számonkérés(zh,vizsga)előtti este 2 főzet 6 személyes kávé után az egész világra dühösen nekifogok, aztán 10 perc múlva rájövök, hogy túl fáradt vagyok és inkább lefekszem.Másnap felkelek hajnali 5-kor és átolvasom, miközben imádozom, és több milliószor megfogadom, hogy legközelebb időben... De nem javaslom ezt a módszert, én is igyekszem leszokni róla.
2013. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
enyém teljesen megeggyezik #7-ével. csak én vanamikor lese fekszem addig ameddig nem tudom így kb 3kor kerülök ilyenkor ágyba. nem ajánlom én se
2013. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyorsan megtanulom aztán gyorsan elfelejtem.
2022. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!