Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek úgy, hogy nem...

Szerintetek úgy, hogy nem járok állatorvosira, viszont az összes tankönyvem, jegyzetem meg van, meg tudom tanulni legalább az alapokat?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért akarnád megtanulni az alapokat ha nem jársz oda? Szerencsésebb, ha amikor odajársz akkor tanulod meg őket.
2009. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igazából hiába vannak meg az alapismereteid, nem lesz papírod arról, hogy hivatalosan is elvégezted az iskolát. Tehát sokra nem mész vele, mert még állatorvos mellé sem vehetnek fel, végzettséget igazoló okmányok nélkül. Szóval, ha érdekel az állatorvosi pálya, érdemes beiratkoznod, mert papírok nélkül nem számít a tudás!
2009. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Aki állatorvosnak tanul, nem csak olvas, hanem gyakorlatai is vannak, elég sok.

Így csak a nagyon alapokat tudnád megtanulni, feltéve, ha tudsz latinul, mert nemhiszem hogy rögtön vágnád, mi is az a mediansaggitalis sík meg ilyenek.

Egyébként elég észrevehető különbség van a között, hogy elolvasod, hogyan kell felboncolni egy patkányt, hogyan is néz ki belül, mi hol van és hogy működik, mint mikor ott állsz a felnyitott halott patkány fölött, és próbálod kitalálni, hogy akkor az az ér, amit éppen behatóbban vizsgálgatsz, éppen melyik is... tapasztalat...

szóval nem sokra mész vele, és valszeg lesznek olyan könyvek is amiket elsőre nem fogsz teljesen érteni úgy hogy nem ülsz ott az órán amin elmagyaráznák az adott dolgot...

Bár én biológusnak tanulok, nálunk pont azok legnehezebb tárgyak azok, amikkel az állatorvosok igazán foglalkoznak: állatszervezettan és -élettan...

2009. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
egészségügyire járok, szóval tudom mi az a mediansaggitalis :) tanulok latinul is. Vidéki egyetemre járok, és nem tehetem meg, h messzebb menjek, mert gondoskodnom kell a beteg nagymamámról. Az egyébként nem igaz, hogy a tudás papír nélkül semmit sem ér, mert ha neadj' Isten megáll a szíved a buszon, és egy olyan tart életben a mentők érkezéséig, aki "csak" tanulta ezt, papírja nincs róla, akkor máris ér valamit. Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket.
2009. szept. 21. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nos az alapokat megtanulhatod. És a papírt szerintem itt arra értették, hogy hiába olvastad milyen az a szívmasszázs, más azt élesben csinálni begyakorolni. Különben ha megáll a buszon valakinek a szíve, te hiába tudod profin mit kell vele csinálni, a, széttöröd a bordáit b, semmit nem ér majd amit csinálsz. Ja és c, nem tudom milyen vészhelyzetek adódhatnak állatok ügyében? Köhög a tehén? Na mindegy. Hobbi szinten ugyan, de megtanulhatod.
2009. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minek?
2009. szept. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tegnap második vagyok:

Kedves Kérdező!

Lehet, hogyha a buszon valaki rosszul lesz és képzés nélküli ember menti meg az illetőt, akkor a tudás hasznos, de állást nem kap az egészségügyben. Legalábbis felénk.

2009. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez így van ahogy az utolsó mondta. De akkor mégis ér valamit a tudás! Mert valaki azt mondta, hogy nem. Aki pedig azt mondta, hogy széttöröm a bordáját újraélesztés közben, az picit sem ért az egészségügyhöz, mert tudhatná, hogy az orvosok is ugyanúgy kivétel nélkül széttörik, de inkább lábadozz pár törött borda miatt, mint h meghalj nem? Aki pedig azt kérdezte, h minek tanulom meg az alapokat, azért, mert hiába nem kapok állást, a saját állataimnak tudok segíteni, esetleg másén is, legalább addig, amíg nem megy el egy papíros állatorvoshoz. Nem házilag akarok én gyógyítani, csak én állatszeretetem révén hasznosnak tartom ezt.
2009. szept. 23. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tévedsz,ha azt hiszed, hogy az orvosok kivétel nélkül széttörik minden újra élesztendő bordáját. Amennyiben ezt gondolod, nem beszélgettél még orvossal és nem is értesz a dologhoz. Pont ez az amiről beszéltem. Annak pontosan meg van a technikája amivel nem törik szét a bordáját.

2009. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Drága utolsó válaszoló!

Te tévedsz! Nem minden orvos töri szét a bordát, viszont a széttörés ellen nincs technika! Ahogy sikerül! Igenis beszélgettem több orvossal, ne nézzél már hülyének! Több a kérdéshez nem vonatkozó választ nem várok!

2009. szept. 24. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!