Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár valaki az állatorvosira?...

Jár valaki az állatorvosira? Esetleg már végzett állatorvosokat is kérdezek! Mennyire volt megterhelő lelkileg az egyetem és maga a szakma? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mennyire elviselhető boncolni, műtéteket végignézni, állatokat látni meghalni. Nehéz hozzászokni /egyáltalán hozzá lehet szokni/ ezekhez a dolgokhoz?

(persze orvosok is válaszolhatnak, csak azért kérdezem kifejezetten az állatorvosokat, mert én annak készülök) Köszönöm!


2010. jún. 9. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ilyen aggályaid vannak hogy mennyire elviselhető meg sajnálnád e őket akkor nem neked való terület.Válassz valami közelebbit ne csak azt nézd hogy milyen aranyosak az állatok és segíteni szeretnél.Elhivatottság kell hozzá nagyon erősen az ilyen területekhez és egyfajta személyiség is sztem.Aki elég sokat kibír.
2010. jún. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak ott egyéb dolgok, amiktől sokan fejvesztve menekülnek: vér, szagok, tűk, vágóeszközök. De ez a szakma ezzel jár, ezekkel az eszközökkel segítik az állatok gyógyítását beleértve az altatást is :(

Ki kell próbálnod magad, hogy helytállsz-e, mert így nem tudod eldönteni. Ha vérzik az ujjad, mert pl elvágtad, az nem ugyanaz, mintha egy nyílt törést vagy leszakadt akármit készülnél helyrehozni. Mindent meg lehet szokni.

próbáld ki magad és akkor megtudod, neked való szakma-e. Ha nem, akkor is tanulj, lehetsz aszisztens

2010. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én orvosis vagyok, és még csak elsős, szóval csak a boncolás részéről tudok nyilatkozni:)

Először én is aggódtam, hogy milyen lesz, és hogy meg fog viselni lelkileg, hogy egy halott embert vagdosok....

De ez kb 3 perc után el is múlt. Egyszerűen nem arra koncentrálok, hanem a feladatomra.

A szagok rosszabbak:)

Jah és nekem mindig azt mondák: Mindent meg lehet szokni:)

2010. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kicsit én is aggódok, de remélem tényleg mindent meg lehet szokni :))

2010. jún. 9. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!