Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-n járok egy BSc szakra....

SZTE-n járok egy BSc szakra. Van-e lehetőség szakot váltani 4. félév után ugyanazon a karon?

Figyelt kérdés
A jelenlegi szakon nagyon jól teljesítek. A gond az, hogy az első két félév eltelte után egyre könnyebb és jórészt teljesen felesleges tárgyaim vannak, amikkel semmit se lehet kezdeni, mert mindenből keveset tanulunk, ahhoz, hogy bármilyen hasznosítható mesterképzésre mehessünk. Lehet-e, hogy ugyanezen a karon másik szakra átrakjanak és az új szakot előröl kezdjem a maradék államilag támogatott féléveimből?

2013. ápr. 7. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez melyik szak? Csak kíváncsiság. :D

Lehet, hogy én is erre járok máshol. Nálunk is könnyű, egyre könnyebb, ésszerű mesterképzésre menni lehetetlen. Elsőéves vagyok, legközelebb 4. félévemben lesz általános felvételi eljárás. :D

Szóval kíváncsi vagyok, egyezik-e az esetünk kicsit.



Amúgy karon belül szerintem átmehetsz, de siess, egyre kevesebb tárgyat hasznosíthatsz.

Nem ismerem a SZTE-t, de ált. karon belül átvesznek, minden további nélkül.

2013. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Környezetmérnöki szak. Az itt megcsinált tárgyakból valószínűleg semmit se tudok hasznosítani ha átmegyek máshova (az SZV-ket kivéve). Szerencsére matekból jó vagyok és 4 éve tanulok programozni is, ami szintén jól megy, ezért programtervezőire mennék át majd. Ha más választás nem lesz, akkor újra jelentkezek jövő tavasszal. Sajnos ezen a környezetmérnök, földrajz, meg egyéb geo területeken semmi munkalehetőség nincs, más mesterképzésre meg nem tudnék menni.
2013. ápr. 7. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg ugyanaz. :) Üdv! :)

Igen, néztem, a normális mesterképzésekre, amikre elvileg mehetnénk, gyakorlatilag mégse, mert kiraknak mint macskát sz*rni.

Biomérnöki szak ott nincs? Azt kellene megpróbálnod.

Ha meg tényleg átmentél valahova, még számolj be kérlek!

2013. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kár értem, mert most az alapozó tárgyak között van ilyen földtudományi szakismeretek, ami kerületén belül talajt elemzünk egy gyakorlaton, másikon víztisztítóba megyünk (ez még csak lesz). Mindent tanulunk a talajokról, tehát hogyan kell elemezni, honnan kell mintát venni, milyen szín mit jelent, milyen fajták vannak hazánkban stb. Víznél meg bioindikátorok lesznek meg ilyesmik, de tanár betegsége miatt nem jutottunk addig.

Borzalmasan unalmasan adják le, de itthon tanulva érdekesnek tartom. Tényleg érdekes meg egész jó.



Nem tudom, hogy mi a gond ezzel a szakkal, lehet csak a túlképzés. De ha külföldieknek, vagy "félig" külföldieknek mondom el, mit tanulok, idegesítő módon túllelkesedik, meg mesélik, hogy kint milyen sok lehetőség van, és csodálkoznak, hogy itthon semmi.

2013. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos külföldön se túl jó a helyzet ilyen területeken. Ahol kellenek, ott képeznek eleget, arról nem is beszélve, hogy a kijutás sem túl egyszerű és persze nem is olcsó.

De valaki nem tudná, hogy hol lehet utánajárni annak, hogy át lehet-e jutni másik szakra így? Jó lenne, mert semmi kedvem várni a következő felvételi időszakig...

2013. ápr. 8. 00:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi nem tudunk utánajárni helyetted. Bár ha itt keresel SZTE-seket, az jó ötlet.



Nem is arra gondoltam, hogy ilyen diplomával kimenni. Az lehetetlen. Hanem ha valaki külföldön ennek tanul, az megbecsült ott, legalább megbecsültebb.

2013. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Írok, ha esetleg ti is váltanátok. Sikerült néhány információt gyűjtenem (eléggé el vannak rejtve...). Lehetséges szakot váltani 4. félév után. Kérvényt kell benyújtani, amire valamiféle indoklás is kell (Hogy mi, azt nem tudom, ha lenne valakinek ötlete írjon!). Olyan szakra mehetek, ahol ugyanaz a felvételi tárgy, mint a jelenlegin. A tanulmányi átlag is számít, ha nincs sok hely (meg gondolom a régi felvételi eredmények is). Ha átvesznek elsőtől kezded (kivéve néhány kurzust, amit elfogadnak), ha nem vesznek át, akkor pedig valami olyat írtak, hogy ha eleget teszek a régi szakon a beiratkozási követelményeknek, akkor folytathatom ott ahol abbahagytam. (na ezt nem teljesen értem, hogy ez csak annyi, hogy elmegyek újból beiratkozni, vagy az, hogy lesz-e annyi pontom, hogy felvegyenek újra) Ha valakinek van ötlete valamiről még, akkor írjon!
2013. ápr. 14. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!