Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért azért megy orvosnak...

Miért azért megy orvosnak valaki, hogy "jól megszedhesse" magát?

Figyelt kérdés
Csak szimplán kíváncsi vagyok. Nem egyszer olvastam már itt olyan kérdéseket, hogy milyen szakon mennyit lehet keresni, megéri e orvosnak menni, stb. Szerintem orvosnak menni mindenképpen megéri, mert elvégre nem azért megy valaki orvosnak, hogy agyon keresse magát és ússzon a pénzben, hanem azért, mert életeket akar menteni, segíteni azokon akik már magukon nem tudnak. Engem elszomorít, ha valaki csak a pénz miatt megy/nem megy orvosnak...
2013. ápr. 9. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad csak a kereset alapján szakmát választani. Persze az is fontos dolog, de nekem is elég furcsa, ha valakinek az a kizárólagos és elsődleges szempont.
2013. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen el sem végzi, vagy csak nagyon kevesen közülük, mert nincs meg a kellő motiváltság. Mert az, hogy sok pénzt keres majd vele nem elég ahhoz, h olyan rohadt sokat tanuljon érte
2013. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem Teréz anyának tanul. Miért ne lehetne elvárás egy orvosnál, hogy esetleg meg is fizessék tisztességesen a munkáját?
2013. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki azért akar orvosnak menni, hogy "jól megszedje magát", az nincs egészen tisztában a magyar helyzettel.

Egy orvos úgy tud jól keresni, ha:

1. Külföldre megy

2. Magánrendelőt nyit. Csakhogy ez nem olyan egyszerű, mint ahogy egyesek képzelik. Persze ha apuci az ember segge alá nyom egy rendelőt, akkor oké...de amúgy...

Alapból csak akkor lehet magánrendelést folytatni, ha vki már szakorvos. Ami alsó hangon is 6+5 év, egyes szakoknál még több. A szakorvosképzés alatt kap az illető kemény 100-110 ezer forintot. Ebből mégis hogy tesz félre annyit, hogy magánrendelőt nyisson? Ja, hogy sehogy?:D

3. Olyan szakot keres, ahol baromi sok a hálapénz. (De persze mivel manapság az emberek is csórók, meg amúgy is mindenki utálja az orvosokat, most már azt se nagyon adnak. Ha vkinek van pénze, akkor nem a kórházba megy, hanem magándokihoz.)


"Engem elszomorít, ha valaki csak a pénz miatt megy/nem megy orvosnak..."

Gondolom max. 18 éves vagy.

Persze, 18 évesen, tojáshéjjal a seggemen én is azt mondtam, hogy tök mindegy mennyit fogok keresni, az a lényeg, hogy segítsek. Ez szép és jó dolog, de ez a nagy "megváltom a világot ingyen" mentalitás kb. a 3. egyetemi évig tart.

Akkor már jó eséllyel van az embernek egy párja, akivel egyszer össze szeretne költözni, összeházasodni, és netalántán még gyerek(ek)et is szülni.

Jah, de miből is? Abból a 100 ezerből amit keres?


Az a baj, hogy az emberek az orvosokat vmi kicseszett mártírnak nézik. Ne kelljen neki semmi, főleg ne pénz, hiszen neki az az élete, hogy gyógyítson.

Minek neki normális lakás? Minek neki autó? Minek neki gyerek?

Neki csak az a dolga, hogy az embereken segítsen, ne legyenek már ekkora igényei....


El lehetne kicsit gondolkodni a dolgokon. Nem értem miért olyan nagy baj, hogy ha már az ember 11 évet gürizik, aztán társadalmilag hasznos munkát végez, akkor nem cseszett 100 ezer forintot vár el.


De persze most biztos én leszek a pénzéhes köcsög:D

2013. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valakinek az a célja, hogy jó keresete legyen orvosként, az egyáltalán nem zárja ki azt, hogy elhivatott legyen a szakmájában, sőt. Aki be akar futni egy sikeres karriert, az vezérli, hogy kitörjön az átlagból, több energiát fektet a munkába és a tanulásba. Ugyan lehet, hogy nem fogja egy drámai pillanatban együttérzően megszorítani a kezedet műtét előtt, viszont biztos lehetsz benne, hogy minden tudásával azon lesz, hogy meggyógyítson.
2013. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyilván az én mondataim félreértelmezhetőek. Egyáltalán nem arról van szó, hogy ha valaki orvos akar lenni, az csinálja ingyen és bér mentve. Szerintem is nevetségesen alacsony fizetést kapnak, tudván, hogy mennyit tanulnak azért. Engem az szomorít el, hogy ha valaki azt mondja hogy, áá én azért leszek xy orvos mert az ennyit meg ennyit keres. Sőt van olyan ismerősöm aki azért megy orvosira mert majd hú de gazdag lesz, de nem egyszer kijelentette már hogy utálja az embereket és frászt kap tőlük. Kétlem, hogy ő majd elhivatott lesz.
2013. ápr. 10. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!