Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van okom a félelemre az...

Van okom a félelemre az érettségire miatt?

Figyelt kérdés
Most készülök érettségire és most így előtte kezdek egy kicsit betojni miatta. Tanulok és gyakorolok, de egyszerűen az eddigi eredményeimen ez nem látszik meg. 70 - 80 % jönnek össze 90 % helyett, bár ez matekra és angolra igaz, amik nem épp az erősségeim. Emelt törivel még úgy ahogy meg vagyok elégedve, mert összejött már 87 % is, de ebbe nem számoltam bele az esszét, ami mindig változón sikerül. Az esszé miatt vagyok a legjobbam pánikban, mert -a magyart és a törit egyaránt- nem tudom elkezdeni. Ülök a lap fölött és futkosnak össze-vissza az információk az agyamban. A szóbeli pedig különösen megijeszt, mert nehezen beszélek nyilvánosság előtt és még az anyag mennyisége is rettentő, arról nem is beszélve mennyi mindent nem tudok még. Nem bízom a tudásomban, úgy érzem nem tudok semmit. Már tanulni sincs kedvem. Valóban érdemes az érettségi miatt pánikolnom, mert nagyon nehéz, vagy megnyugodhatok, hogy ez is csak egy kellemetlen időszaka az életemnek, amin mindenkinek túl kell esnie?

2013. ápr. 11. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs okod félni tőle :) (Emelt törin nagyon szép eredmény a 87%)

Ha eddig tisztességesen tanultál és ismételtél,akkor nem lesz gond,hidd el!

Én kettőből emeltezek,de még nem pánikolok,majd előtte nap :)

2013. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbi, nem nagy ügy. Ha mész tovább tanulni, akkor főleg úgy látod majd később.

Persze tanulj rendesen, az sosem árt.

2013. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne félj az érettségitől:)Szerintem ha le tudod magad nyugtatni, akár írásbelin, akár szóbelin, akkor a tudás i jobban előjön:) Ha tovább tanulsz, rosszabb lesz és az érettségire visszagondolva azt fogod gondolni, hogy de keveset kellett tanulni:D
2013. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!