Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségizők! Ki hogy...

Idén érettségizők! Ki hogy készül az érettségire? Melyik tantárgytól féltek a legkevésbé és a legjobban? Melyik a legfontosabb számodra? Jó tanulási módszerek, tippek az utolsó nagy hajrára?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 10:01
 1/1 bodnar edit ***** válasza:
100%
Amikor én 6 éve érettségiztem 51 éves voltam a mi osztályunk nagyon összetartó volt sokat segítettük egymást . A tételeket is adogattuk egymásnak de én szerettem magam kidolgozni az én számíze miatt. Sokat írtam mert nem volt még számítógépem de így volt jó mert könnyebben tanultam. Én is féltem egy - két tantárgytól de amikor megtudtam, hogy csak akkor jöhetek ki a vizsgáról mikor mindenből levizsgáztam megijedtem. Fogalmam sem volt hogy a fenében fogok emlékezni mindenre. Tehát kézzel írd meg a tételeket a saját szavaidat használd ne ami a könyvben van , mert az olyan ügyvédies ha érted mire gondolok. Egyszerű virágnyelven mert az megmarad de! a lényeg meglegyen. Én a vizsga előtt átolvastam mindent nem keveredett semmi. A fontos ne ess pánikba. Fontos a térképeket tanulmányozd jól át. Az én gyerekidőmben ha ilyen jó kis föci és töri térképem lett volna!! Nézd csak meg minden benne van évszámokat meg sem kell jegyezni , a harcok mind ott vannak leírva , rajzolva, a térkép végén kronológiai sorrendben minden ott van és használhatod a vizsgán. A föcinél ugyanez a helyzet forgasd és meglátod ha nem is tanulsz de kinyitod minden ott van népsűrűség , állattenyésztés időjárás, mit termelnek, dolgoznak, gyártanak. Aztán ha bent vagy a vizsgán sok más segítség is van mindent használj ki! Szöveggyűjtemény a versek miatt az írók születése halála, biológiai lexikonok térképek mert a sajátod nem viheted mind használd ki és meglátod azt a tíz mondatot amit illik elmondani gyerekjáték lesz összeállítani papíron. Én azt mondom írj jegyzetelj mert a tanár szereti visszahallani amit órán el-el ejt saját kifejezéseit és meglátod túl leszel rajta Nekem is sikerült meló mellett. Hajrá!
2013. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!